Septima se zúčastnila v Institutu Cervantes promítání španělského filmu spolu s besedou s filmovým historikem.

Kvinta navštívila s naším kolegou Emmanuelem laboratoř etnobotaniky a etnofarmakologie na České zemědělské univerzitě v Praze.
Náš kolega zde vede svůj doktorandský výzkum antimikrobiálních účinků léků (NSAID) proti Zlatému streptokoku. 👨‍🔬👍
Studenti měli příležitost vidět, jak se pracuje ve sterilní komoře, jak se uchovávají biologické vzorky a jak funguje biologický inkubátor. Na závěr využili času a navštívili univerzitní skleník.

Žáci sekundy vytvářeli v rámci Týdne mezipředmetových vztahů vlastní písně. Za zvuků ukulele, flétny či ručně vyrobeného fanfrnochu si pořádně provětraly své hlasivky. 🥁 🎷 🎺 🎼  Z lekce si odnesly i ručně vyrobené hudební nástroje.

Vážení uchazeči,

2. kolo přijímacího řízení do Primy gymnázia se bude konat ve čtvrtek 19. 5. v 10:00.

V případě zájmu prosím kontaktujte zástupkyni ředitele Terezu Nehasilovou: tereza.nehasilova@dinoskola.cz

Budeme se těšit na setkání.

Ondřej Zaorálek
ředitel gymnázia

Výuka v přírodě s výhledem na Hostivařskou přehradu 

Krásné a prosluněné jarní dny přímo lákají k výuce na čerstvém vzduchu. Třídy 1.A a 1.B se proto vyrazily vzdělávat na jeden den k nedaleké Hostivařské přehradě. Občas je fajn vyměnit prostředí školní třídy za přírodu. Čtení a řešení matematických příkladů s doprovodem živé hudby (🌳🦆 ) nám šlo zase o kousek lépe. 

McDonald’s cup a naše týmy💪👋 Vedly si skvěle, postupujeme!!!!👏👏👏
Tým složený z žáků 2. a 3. tříd vyhrál všechny zápasy a postoupil do kvalifikace o krajské kolo. Ve starší kategorii se umístil tým složený z žáků 4. a 5. tříd na hezkém 4. místě.
McDonald’s cup

Trochu změna v hodině tělesné výchovy – prima a 6.A vyrazily se svým učitelem tělocviku do do Hop arény v Čestlicích.🤸‍♀️🤸‍♂️🧗‍♂️ Děti si skákání moc užily a zdokonalily se ve sportovní gymnastice.🤩

HOP aréna

Čarodějnice v klubu

Nezapomněli jsme na čarodějné úkoly, lektvary, let na koštěti, hod do kotle či pavoučí závody. 🕷

Čarodějnice v klubu

Pálení čarodějnic 2022

Pálení čarodějnic

Fata Morgána – moderní skleník v trójské botanické zahradě byl cílem vzdělávacího výletu sedmičky a sekundy.🌵🌴🎍 Každoroční pořádaná výstava motýlů všechny zaujala a každý si přišel na své. Děti si mohly pořídit úchvatné fotografie, prohlédnout vývoj motýlů od vajíčka po dospělce a někteří si dokonce některé druhy ochočili.😉 🐛 🦋

Unos fotos del gran almuerzo de comida venezuelana en Arepas de Lyna con la clase de Septima, preparando para Maturita y Español IB hechos reales y cultura 😉.

Prvňáčci a druháci mají za sebou fotbalový turnaj. Všichni byli úžasní a stateční.
Druháci bez zaváhání vyhráli všechna utkání, nesou si domu 🥇 a postupují do semifinále.
Prvňáčci bojovali až do úmoru do poslední vteřiny a obsadili krásné šesté místo.👍

Prvouka v 1.A

1.A posílá pozdravy ze čtvrteční hodiny prvouky. Využili jsme krásné jarní počasí a vyrazili jsme si prohlédnout do přírody jarní květiny. Cestou na Hostivařskou přehradu jsme si také zopakovali dopravní značky a hodiny – které jsme si vzali s sebou ven. 🌞

V 5.A přivítali jaro. Učit se dá vždy a všude 😊.
Užili si fotografování jarní přírody a fotky teď zdobí třídu, která se proměnila ve fotogalerii.
V rámci předmětu Svět práce vytvořila 4.B město Nový Mariupol.
Těšíme se, až domy v tomto těžce zkoušeném místě budou zase tak barevné, různorodé a plné radosti jako ty naše z kartonu.
Studenti z vyššího gymnázia si užívali lyžování v Aprice a lepší počasí si nemohli přát. Takto krásně měli celý pobyt. 🌞✌

Naše škola se zúčastnila okresního přeboru ve volejbale. Šesťáci a sedmáci bojovali statečně a odnesli si v kategorii chlapců zlato🥇, dívky také nezahálely a byly čtvrté🎖. Gratulujeme a jsme na vás pyšní💪💪

A další chvályhodný počin, který nás všechny hřeje u 💛 💙. Deváťáci a kvarta již delší dobu střádali peníze, které plánovali využít na pomoc. Bez zaváhání se rozhodli částku 6000,- poslat na organizaci Člověk v tísni, která nyní intenzivně pomáhá obětem na Ukrajině. Děkujeme Vám všem. 🤗 😇

Za pár dní u nás proběhnou přijímací zkoušky na naše osmileté gymnázium Dino High School, a proto se u nás konaly přijímačky nanečisto, kde si žáci mohli dopředu vyzkoušet, jak bude vše probíhat. Odevzdávání přihlášek na naše gymnázium je stanoveno do 1. března a samotné přijímací zkoušky pak proběhnou 19.-20. dubna. Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách www.dinoskola.cz
Těšíme se na Vás a všem uchazečům přejeme hodně štěstí!

Materiální sbírka pro Ukrajinu

Vážení rodiče,

jako etická škola bychom se rádi zapojili do pomoci lidem na Ukrajině i těm, kterým se již podařilo dostat do bezpečí a ubytovávají se na našem území (hlavně maminky s dětmi).

Z toho důvodu vyhlašujeme od zítřejšího dne materiální sbírku, kterou budeme průběžně zasílat potřebným.

Poptávané jsou zejména:

SIM karty
Powerbanky
Spacáky
Karimatky
Deky
Povlečení
Ručníky
Léky, obvazy
Hygienické potřeby (toaletní papíry, mýdla, sprchové gely, šampóny, vložky aj.) Dětské pleny (stačí levné) Vlhčené ubrousky Přebalovací podložky Dudlíky Omalovánky, pastelky Dětská umělá výživa (Sunar aj.) Dětské lahvičky na umělé mléko Dětské kaše, přesnídávky, piškoty Trvanlivá jídla (instantní polévky atd.) Čaj, káva Granule (pro převážená zvířata)

Veškerou uvedenou materiální pomoc můžete přinášet již od zítřejšího dne. Od 7:30 bude otevřen boční vchod – vpravo cca 15 m od hlavního vchodu do budovy.

V prostoru za těmito dveřmi bočního vchodu budou umístěny krabice, do kterých můžete ukládat své příspěvky. Dveře viditelně označíme.

Věřím, že tato materiální pomoc pomůže těm, kteří to momentálně opravdu potřebují.

Předem děkuji za Vaše – třeba i menší – příspěvky.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Zaorálek
ředitel školy

Jak si osmáci a obě tercie užili lyžařský kurz?
Není třeba příliš slov, počasí ❄️ 🌨 ⛈ 💨 nikomu náladu nezkazilo a všichni si odvezli spoustu zážitků. Běžky, lyžování, jízda v maskách, zábavné večery, výborné jídlo, pár drobných pohmožděnin…. o tom všem vypovídají fotografie. Třídy měly skvělou příležitost se stmelit a lépe se poznat 🤗.

Scio ocenění

Na podzim 2021 se naše škola zapojila do projektu Národní testování a někteří z našich studentů dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji.

Centrum Narovinu 

Přesně o tom je projekt podpory vzdělání Adopce na dálku – o komunikaci napříč kulturami, sdílení a osobních zkušenostech… Který daleko přesahuje jen ekonomickou podporu jednoho konkrétního dítěte ❤
Mezi adoptivními rodiči máme také hodně škol, včera se svoji kamarádkou propojili studenti z DINO SCHOOLS OF PRAGUE. Setkání to bylo velmi krásné a poučné na obou stranách – navzájem si prohlédli jak vypadá jejich třída a škola, zjistili odpovědi na své otázky a seznámili se i se spolužáky – Sheril chodí do třídy, kde je 87 studentů…
Připojte se také, více k projektu najdete zde ww.centrumnarovinu.cz/adopce/seznam-deti?zeme=cr#adopce
Dino School of Prague podporuje školu na Rusinga Islandu v Keni.
Máme obrovskou radost, že jsme mohli obdarovat žáky v Keňské škole uniformami. Jako poděkování nám zaslali své fotografie, a musíme uznat, že jim sluší 👌.
Naše spolupráce s dobrovolnickou organizací https://www.facebook.com/CentrumNarovinu trvá již od roku 2017 a velice nás těší pomáhat v oblasti vzdělávání a zvyšování životní úrovně v této rozvojové zemi.
Žákyně naší školy Hana Lee soutěžila na mistrovství Evropy v Sesimbře v Portugalsku v kategorii juniorek ve WT Taekwondo Poomsae a obsadila nádherné 13. místo.
Také ještě závodila v té samé disciplíně v trojici juniorek, kde obsadily úžasné 6. místo. Předběhly tak elitními týmy z Finska, Turecka, Španělska, Portugalska a Ruska.🏅🏅🏅.

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.