V družině se uskutečnila dlouho dětmi očekávaná akce DINO má talent!
Za velké divácké podpory z řad dětí předvedlo svá vystoupení několik zpěváků a zpěvaček, tanečníků, tanečnic a tanečních uskupení. Byla to opravdu velkolepá show se vším všudy včetně skvělého moderátora. Ti nejlepší byli odměněni drobnými dárky a diplomy, avšak ani ostatní účastníci nepřišli zkrátka. Všichni si za svou odvahu a čas strávený přípravami zasloužili odměnit.

Více fotek a videí všech vystoupení naleznete na odkazu: https://photos.app.goo.gl/e1445SJ7RcNDZmcZ9.

Sexta putovala napříč Berlínem po stopách 20. století.😊

Fotografie z vodáckého kurzu na tomto odkazu
Vyšlo nám úžasné počasí a děti si to moc užily. 🛶 🙂

Získali jsme ocenění Pečujeme o vzdělávání – Scio děkuje za naši práci 🙂

Se studenty Kvinty A, Sexty A a Septimy A jsme jeli na poznávací exkurzi do severního Německa. Hamburg, Lübeck a mnoho dalších měst, přírodní scenérie Holštýnského Švýcarska a vodní plochy jezer ledovcového původu v okolí města Plön jsme poznávali z jízdních kol, dvojmístný kajaků či pěšími procházkami. Nechybělo ani velmi osvěžující koupání v moři. 🚲 🛶 🙂

Učení se zážitky 🙂

Studenti tercií navštívili Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy. Měli tedy možnost setkat se s nejrůznějšími druhy ptáků i mimo školní lavici. Kromě toho se více zamysleli nad ochranou přírody a také nad důležitostí a fungováním záchranných stanic. V závěru měl každý možnost vyzkoušet si, jak se cítí sokolníci 😊

4.B společně navštívila rozhlednu na Petříně a Bludiště.
Návštěva proběhla jako závěr naší celoroční práce. Praha nás znovu ohromila krásou a velkolepostí. Všechny památky jako na dlani protkané Vltavou, fantastické výhledy, pocit hrdosti na naše překrásné hlavní město, dějiny a kulturu, to všechno jsme vnímali plnými doušky. Počasí nám přálo a my jsme se procházeli, hráli jsme si, hodně se smáli a žasli, jak je u nás dobře. Jako tečka za tvrdou prací, kterou jsme odvedli, se nám den maximálně vydařil. 😊

Žáci 3.A a 3.B byli na výletě na Pražském hradě. Navštívili chrám sv. Víta, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. V teplém počasí si užili zmrzlinu a trdelník v Nerudově ulici. 🏰🍦😊

Zpestření v podobě plážového dne se díky počasí vydařilo na jedničku. Děti si vodní bitvu opravdu užívaly a navíc se krásně v horkém dni osvěžily. Občerstvení v podobě melounových “nanuků” a drinků jim pak po všech soubojích přišlo jistě vhod.😊

Více fotek z plážového dne naleznete na tomto odkazu:

Jak se dělá tanečník

4.B navštívila workshop v divadle Bravo. Bývalé Branické divadlo nezapře svoji dlouholetou divadelní historii. Představení pro nás přichystali studenti konzervatoří a osmiletého gymnázia jen o něco málo starší než my. Byli jsme zasaženi hudbou, barvami, styly a kostýmy. Celým představením nás provázel skutečný pedagog, který tanec vyučoval. Dovolil nám nahlédnout do zákulisí této krásné ale jednoznačně náročné profese.
Jak nám také vysvětlil, jde o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, která v mnoha regionech dosud chyběla a zcela se vymyká. Byl to pro nás skutečný zážitek. Například číslo stepu nám všem vzalo dech. Doporučujeme nejen budoucím tanečníkům.👏
4.B se zúčastnila jazykového pobytu ve Lhotě pod Rohanovem na Šumavě.
Prožili jsme nezapomenutelný týden uprostřed nádherné přírody. Objekt, kde jsme byli ubytováni, byl výborně vybaven pro naše aktivity venku i uvnitř. Vařili výborně i počasí nám přálo.🌞Anglický tým pro nás připravil napínavou a tvořivou celotýdenní hru. Princip byl postaven na týmové spolupráci, respektu k druhým a schopnosti domluvit se i v náročnějších situacích. Výlety v blízkém okolí a na rozhlednu Javorník nás zavedly do zákoutí, která ve svých dílech velmi působivě popisoval Karel Klostermann. Obdivovali jsme také sochu tohoto spisovatele přímo ve vesničce Javorník.😊
Studentka našeho gymnázia vybojovala na Mistrovství Evropy ve stepu 4. místo v kategorii – Duo.
V kategorii – juniorská formace získala stříbrnou medaili.
Velká gratulace!! 🤩🏅

1.A v divadle
Tatínek není k zahození (Divadlo v Dlouhé)

Dne 14. června jsme navštívili divadelní představení Tatínek není k zahození. S některými příběhy jsme se nesetkali poprvé, neboť z knihy Tatínek není k zahození od Arnošta Goldflama jsme si již několikrát četli.
Děti si kulturní zážitek moc užily. 🙂
Žákyně třetí třídy a taekwondistka Zina Lee pokračuje ve vítězném tažení. Ač nejmladší v kategorii KIDS B, vyhrála v sobotu 11.6.2022 zlato na turnaji v Rakousku – Hanmadang 2022. Společně s týmovými kolegyněmi obsadily všechny medailové příčky, takže na závodnice z Rakouska, Německa a Holandska už medaile nezbyly.
Kromě toho Zina zastoupila zraněnou kamarádku a naskočila do závodu dvojic také ve starší kategorii kadeti B, kde se děvčatům také podařilo hladce zvítězit. Takže si Zina z Rakouska veze dokonce dvě zlaté medaile.
Dnes bude skládat zkoušky na vyšší technický stupeň (7.kup – žlutozelený pásek) před zkušebním komisařem, tak držme Zině place!

Dne 9. 6. se naši žáci zúčastnili dětského šachového dne pořádaného v rámci mezinárodní akce Chess Prague festival. Jejich úkolem bylo projít osm stanovišť, která byla všechna zaměřena na jejich znalosti této královské hry. Naše výprava si se všemi z nich poradila naprosto s přehledem, za což byla v závěru odměněna. Akce byla velmi pěkná a dětem se líbila. 😊

Na Harry Potter dětském dnu se děti po projití přepážky na nástupišti 9 3/4 ocitly v kouzelném světě. Tam si na pěti stanovištích mohly vyzkoušet hod na Pána zla Voldemorta, slalom na koštěti nebo ochutnat Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Odvážlivci si také uvařili své lektvary. Po absolvování všech stanovišť na děti čekalo kouzelné občerstvení. V závěru odpoledne byly odměněny speciálními odměnami nejhezčí masky. Děti si tento den užily, což je nejdůležitější. 😊
Největší zábavou byl fotokoutek, kde se děti mohly nechat libovolně vyfotit s všemožnými rekvizitami ze světa Harryho Pottera.

Třída 3.A a 3. B. navštívila Kutnou Horu. Naše cesta začala prohlídkou Kostnice a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie. Poté jsme se přesunuli ke chrámu sv. Barbory. V centru města jsme si prohlédli i Morový sloup. Měli jsme krásné počasí a děti si výlet určitě užily.

Další velký úspěch studentky našeho gymnázia.
C. získala 2 zlaté medaile v kategorii juniorských formací.
Dále si odsoutěžila své první duo a získala bronzovou medaili a tím si vybojovala postup na Mistrovství Evropy a světa.Tak prosím držte palce ✊🙏🏻. Jsme na nic moc pyšní, konkurence byla opravdu velká.

Někteří žáci z 8.A a 9.A a studenti z tercií a kvart se zúčastnili jazykového pobytu s výukou španělštiny v Málaze, Španělsko a získali tak certifikát o úrovni znalosti španělského jazyka.

Pět našich studentů se vydalo do Institutu Cervantes zkusit štěstí u zkoušek ze španělštiny DELE, které jsou mezinárodně uznávaným oficiálním dokladem potvrzujícím úroveň znalosti španělštiny.

V sobotu 21.5.2022 proběhlo v Havířově mistrovství České republiky CZECH OPEN 2022 v taekwondo WT poomsae.
Mistrovství se zúčastnilo 150 závodníků z celé ČR.V nejprestižnější mistrovské kategorii černých pásků nastoupila v kategorii Kadetky A studentka primy A jedenáctiletá Irena Lee, 1. poom (1. mistrovský stupeň pro děti do 15 let se nazývá poom, ne dan).Dle očekávání Irenka hladce zvítězila a stala se poprvé mistryní České republiky v nejnáročnější kategorii.
Závodní výkony Ireny Lee jsou dlouhodobě kvalitní, což bylo také důvodem nominace na Mistrovství světa v taekwondo WT v disciplíně poomsae (technické sestavy), které se konalo v jihokorejském měste Goyang. Ačkoliv Irenka odjela na mistrovství bez jediné zkušenosti z tzv. velkých závodů (částečně způsobeno covidovými restrikcemi) a jako úplně nejmladší závodnice mistrovství si vedla nečekaně dobře. Z celé české reprezentační skupiny 10 závodníků byla v kategorii jednotlivců nejblíže postupu do semifinále, kdy její výkon stačil na 8. místo ve skupině, přičemž do SM postupovalo 6 závodnic. Věříme, že pokud výkonnost a zdraví dovolí, zúčastní se stále ještě v kategorii kadetek (tentokrát ale v pozici nejstarší a nejzkušenější závodnice) dalšího MS, které se bude konat v roce 2024.
Kromě toho byla Irenka v minulém týdnu Českým svazem taekwondo vyhlášena nejlepší závodnicí celoroční soutěže Taekwondo extraliga poomsae za rok 2021, protože za uplynulý nasbírala díky vítězství na všech národních turnajích nejvíce bodů.
Gratulujeme !!!!

Sedmička a sekunda opět nezklamala.👍💪 Kluci opět vybojovali krásné druhé místo, tentokrát v okresním nohejbalovém turnaji a čeká je krajské kolo. Kvarta nezaostala, sice si nesou méně populární bramborou medaili, o to víc však bojovali až do konce. 👏👏👏

Holky z tercií a kvart vyhráli okresní kolo pro Prahu 10 v Poháru rozhlasu na atletickém stadionu v Edenu. Gratulujeme !!!!🏅🏆💐

Septima se zúčastnila v Institutu Cervantes promítání španělského filmu spolu s besedou s filmovým historikem.

Kvinta navštívila s naším kolegou Emmanuelem laboratoř etnobotaniky a etnofarmakologie na České zemědělské univerzitě v Praze.
Náš kolega zde vede svůj doktorandský výzkum antimikrobiálních účinků léků (NSAID) proti Zlatému streptokoku. 👨‍🔬👍
Studenti měli příležitost vidět, jak se pracuje ve sterilní komoře, jak se uchovávají biologické vzorky a jak funguje biologický inkubátor. Na závěr využili času a navštívili univerzitní skleník.

Žáci sekundy vytvářeli v rámci Týdne mezipředmetových vztahů vlastní písně. Za zvuků ukulele, flétny či ručně vyrobeného fanfrnochu si pořádně provětraly své hlasivky. 🥁 🎷 🎺 🎼  Z lekce si odnesly i ručně vyrobené hudební nástroje.

Vážení uchazeči,

2. kolo přijímacího řízení do Primy gymnázia se bude konat ve čtvrtek 19. 5. v 10:00.

V případě zájmu prosím kontaktujte zástupkyni ředitele Terezu Nehasilovou: tereza.nehasilova@dinoskola.cz

Budeme se těšit na setkání.

Ondřej Zaorálek
ředitel gymnázia

Výuka v přírodě s výhledem na Hostivařskou přehradu 

Krásné a prosluněné jarní dny přímo lákají k výuce na čerstvém vzduchu. Třídy 1.A a 1.B se proto vyrazily vzdělávat na jeden den k nedaleké Hostivařské přehradě. Občas je fajn vyměnit prostředí školní třídy za přírodu. Čtení a řešení matematických příkladů s doprovodem živé hudby (🌳🦆 ) nám šlo zase o kousek lépe. 

McDonald’s cup a naše týmy💪👋 Vedly si skvěle, postupujeme!!!!👏👏👏
Tým složený z žáků 2. a 3. tříd vyhrál všechny zápasy a postoupil do kvalifikace o krajské kolo. Ve starší kategorii se umístil tým složený z žáků 4. a 5. tříd na hezkém 4. místě.
McDonald’s cup

Trochu změna v hodině tělesné výchovy – prima a 6.A vyrazily se svým učitelem tělocviku do do Hop arény v Čestlicích.🤸‍♀️🤸‍♂️🧗‍♂️ Děti si skákání moc užily a zdokonalily se ve sportovní gymnastice.🤩

HOP aréna

Čarodějnice v klubu

Nezapomněli jsme na čarodějné úkoly, lektvary, let na koštěti, hod do kotle či pavoučí závody. 🕷

Čarodějnice v klubu

Pálení čarodějnic 2022

Pálení čarodějnic

Fata Morgána – moderní skleník v trójské botanické zahradě byl cílem vzdělávacího výletu sedmičky a sekundy.🌵🌴🎍 Každoroční pořádaná výstava motýlů všechny zaujala a každý si přišel na své. Děti si mohly pořídit úchvatné fotografie, prohlédnout vývoj motýlů od vajíčka po dospělce a někteří si dokonce některé druhy ochočili.😉 🐛 🦋

Unos fotos del gran almuerzo de comida venezuelana en Arepas de Lyna con la clase de Septima, preparando para Maturita y Español IB hechos reales y cultura 😉.

Prvňáčci a druháci mají za sebou fotbalový turnaj. Všichni byli úžasní a stateční.
Druháci bez zaváhání vyhráli všechna utkání, nesou si domu 🥇 a postupují do semifinále.
Prvňáčci bojovali až do úmoru do poslední vteřiny a obsadili krásné šesté místo.👍

Prvouka v 1.A

1.A posílá pozdravy ze čtvrteční hodiny prvouky. Využili jsme krásné jarní počasí a vyrazili jsme si prohlédnout do přírody jarní květiny. Cestou na Hostivařskou přehradu jsme si také zopakovali dopravní značky a hodiny – které jsme si vzali s sebou ven. 🌞

V 5.A přivítali jaro. Učit se dá vždy a všude 😊.
Užili si fotografování jarní přírody a fotky teď zdobí třídu, která se proměnila ve fotogalerii.
V rámci předmětu Svět práce vytvořila 4.B město Nový Mariupol.
Těšíme se, až domy v tomto těžce zkoušeném místě budou zase tak barevné, různorodé a plné radosti jako ty naše z kartonu.
Studenti z vyššího gymnázia si užívali lyžování v Aprice a lepší počasí si nemohli přát. Takto krásně měli celý pobyt. 🌞✌

Naše škola se zúčastnila okresního přeboru ve volejbale. Šesťáci a sedmáci bojovali statečně a odnesli si v kategorii chlapců zlato🥇, dívky také nezahálely a byly čtvrté🎖. Gratulujeme a jsme na vás pyšní💪💪

A další chvályhodný počin, který nás všechny hřeje u 💛 💙. Deváťáci a kvarta již delší dobu střádali peníze, které plánovali využít na pomoc. Bez zaváhání se rozhodli částku 6000,- poslat na organizaci Člověk v tísni, která nyní intenzivně pomáhá obětem na Ukrajině. Děkujeme Vám všem. 🤗 😇

Za pár dní u nás proběhnou přijímací zkoušky na naše osmileté gymnázium Dino High School, a proto se u nás konaly přijímačky nanečisto, kde si žáci mohli dopředu vyzkoušet, jak bude vše probíhat. Odevzdávání přihlášek na naše gymnázium je stanoveno do 1. března a samotné přijímací zkoušky pak proběhnou 19.-20. dubna. Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách www.dinoskola.cz
Těšíme se na Vás a všem uchazečům přejeme hodně štěstí!

Materiální sbírka pro Ukrajinu

Vážení rodiče,

jako etická škola bychom se rádi zapojili do pomoci lidem na Ukrajině i těm, kterým se již podařilo dostat do bezpečí a ubytovávají se na našem území (hlavně maminky s dětmi).

Z toho důvodu vyhlašujeme od zítřejšího dne materiální sbírku, kterou budeme průběžně zasílat potřebným.

Poptávané jsou zejména:

SIM karty
Powerbanky
Spacáky
Karimatky
Deky
Povlečení
Ručníky
Léky, obvazy
Hygienické potřeby (toaletní papíry, mýdla, sprchové gely, šampóny, vložky aj.) Dětské pleny (stačí levné) Vlhčené ubrousky Přebalovací podložky Dudlíky Omalovánky, pastelky Dětská umělá výživa (Sunar aj.) Dětské lahvičky na umělé mléko Dětské kaše, přesnídávky, piškoty Trvanlivá jídla (instantní polévky atd.) Čaj, káva Granule (pro převážená zvířata)

Veškerou uvedenou materiální pomoc můžete přinášet již od zítřejšího dne. Od 7:30 bude otevřen boční vchod – vpravo cca 15 m od hlavního vchodu do budovy.

V prostoru za těmito dveřmi bočního vchodu budou umístěny krabice, do kterých můžete ukládat své příspěvky. Dveře viditelně označíme.

Věřím, že tato materiální pomoc pomůže těm, kteří to momentálně opravdu potřebují.

Předem děkuji za Vaše – třeba i menší – příspěvky.

S pozdravem

Mgr. Ondřej Zaorálek
ředitel školy

Jak si osmáci a obě tercie užili lyžařský kurz?
Není třeba příliš slov, počasí ❄️ 🌨 ⛈ 💨 nikomu náladu nezkazilo a všichni si odvezli spoustu zážitků. Běžky, lyžování, jízda v maskách, zábavné večery, výborné jídlo, pár drobných pohmožděnin…. o tom všem vypovídají fotografie. Třídy měly skvělou příležitost se stmelit a lépe se poznat 🤗.

Scio ocenění

Na podzim 2021 se naše škola zapojila do projektu Národní testování a někteří z našich studentů dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji.

Centrum Narovinu 

Přesně o tom je projekt podpory vzdělání Adopce na dálku – o komunikaci napříč kulturami, sdílení a osobních zkušenostech… Který daleko přesahuje jen ekonomickou podporu jednoho konkrétního dítěte ❤
Mezi adoptivními rodiči máme také hodně škol, včera se svoji kamarádkou propojili studenti z DINO SCHOOLS OF PRAGUE. Setkání to bylo velmi krásné a poučné na obou stranách – navzájem si prohlédli jak vypadá jejich třída a škola, zjistili odpovědi na své otázky a seznámili se i se spolužáky – Sheril chodí do třídy, kde je 87 studentů…
Připojte se také, více k projektu najdete zde ww.centrumnarovinu.cz/adopce/seznam-deti?zeme=cr#adopce
Dino School of Prague podporuje školu na Rusinga Islandu v Keni.
Máme obrovskou radost, že jsme mohli obdarovat žáky v Keňské škole uniformami. Jako poděkování nám zaslali své fotografie, a musíme uznat, že jim sluší 👌.
Naše spolupráce s dobrovolnickou organizací https://www.facebook.com/CentrumNarovinu trvá již od roku 2017 a velice nás těší pomáhat v oblasti vzdělávání a zvyšování životní úrovně v této rozvojové zemi.
Žákyně naší školy Hana Lee soutěžila na mistrovství Evropy v Sesimbře v Portugalsku v kategorii juniorek ve WT Taekwondo Poomsae a obsadila nádherné 13. místo.
Také ještě závodila v té samé disciplíně v trojici juniorek, kde obsadily úžasné 6. místo. Předběhly tak elitními týmy z Finska, Turecka, Španělska, Portugalska a Ruska.🏅🏅🏅.

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.