Oba páté ročníky navštívily festival dokumentárních filmů Jeden svět s mezinárodní účastí. Pro žáky byly připraveny tři filmy a následná reflexe s moderátorkou. Témata, se kterými děti pracovaly, se týkala sounáležitosti, respektování jinakosti, xenofobie a tolerance. Na základě příběhů a skrze přímou emoci měli žáci možnost porozumět tomu, jak svět kolem funguje. Kino Atlas, kde se projekce uskutečnila, celou atmosféru potrhlo. Zbývá jen poděkovat organizátorům.

Žáci 8. a 9. ročníků ze základní školy a gymnázia dnes společně navštívili 25. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2023.
Žáci měli možnost zhlédnout film s názvem Dívčí gang (Girl Gang), který ukazuje realitu ze života jedné německé influencerky a jejích ,,posedlých‘‘ fanoušku.

Po filmu následovala debata s odborníkem Martinem Kožíškem, který se specializuje
na bezpečnost vystupování dětí a mladistvých na sociálních sítích.

První jarní den se v hernách nesl v pracovním duchu. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli vrhnout na práce na zahradě. Děti si rychle rozebraly všechno náčiní a s radostí pomáhaly zvelebovat okolí školy.

Na naší škole je mnoho talentů. To se potvrdilo i na soutěži Dino talent show. Všechna představení byla vydařená, děti byly velmi šikovné a diváci byly obohaceni o krásné zážitky. Všem moc děkujeme za účast a krásná vystoupení a těšíme se zase příště.😊

Třídy 2.A a 2.B se zapojily do projektu Noc s Andersenem

Žáci druhých tříd se zapojili do akce Noc s Andersenem, která podporuje především zájem o dětské čtenářství.
V rámci této akce jsme se seznámili s pohádkářem H. Ch. Andersenem, připomněli jsme si znaky pohádek, vyrobili jsme si vlastní miniknížku a pomocí tajných kódů jsme si rozšifrovali jména dalších dětských autorů a ilustrátorů (Helena Zmatlíková, Ondřej Sekora, Daisy Mrázková). Pracovali jsme také s pracovními listy.

K večeři jsme si pochutnali na dobré pizze a na závěr dne jsme uspořádali polštářovou bitvu.
V literárních aktivitách budeme pokračovat i v dalších dnech. 📚📝
Žákyně naší ZŠ se po roce trénování v oddíle lukostřelby zúčastnila před 14 dny svých prvních závodů v lukostřelbě a hned se jí podařilo nominovat na přebor České republiky ve střelbě z reflexního luku v kategorii žákyně do 10 let.

Na svých úplně prvních celorepublikových závodech se v soutěži, ve které byla znát závodní zkušenost soupeřek, vůbec neztratila a obsadila nádherné 5. místo. Ziskem 496 bodů si o celých 66 bodů vylepšila své osobní maximum.
Gratulujeme a držíme palce, aby na příštích závodech bodové skóre začínalo pětkou.

4.A navštívila České muzeum hudby s programem Staré pověsti české aneb Jak to všechno bylo. Po programu jsme si prošli interaktivní část muzea, kde se hudba prolínala s říší zvířat. Výlet jsme si opravdu užili! 😊

Třída 1.A si užila návštěvu hasičské zbrojnice. Děti si návštěvu moc užily a dozvěděly se spoustu zajímavých informací. Rozhodně jsme si všichni uvědomili, jak moc těžkou práci hasiči mají. Mockrát děkujeme Sboru dobrovolných hasičů Chodov za jejich výklad.

Oslavy masopustu již propukly i v hernách. Včera jsme s dětmi z prvního stupně oslavili Masopust jak se patří. Připomněli jsme si tradice, při průvodu jsme si hezky zazpívali a zahráli na různé hudební nástroje a nesmělo chybět ani vyhlášení nejkrásnějších kostýmů, které se letos mimořádně povedly. Následně děti plnily různé úkoly a za odměnu jsme si na závěr uspořádali karnevalovou párty s občerstvením. Děkujeme za účast, krásné masky a těšíme se na příště.

Na podzim 2022 se naše škola zapojila do projektu Národní testování.
Někteří z našich žáků dosáhli těch nejlepších výsledků v našem kraji.
Moc gratulujeme.

Školní ples DINO 2023

V pátek 24. 2. se konal školní ples Dino School of Prague, kterého se účastnili jak žáci základní školy a jejich rodiny, tak i studenti osmiletého gymnázia s rodinami a komplet pedagogický sbor včetně vedení školy.
Ples se slavnostním šerpováním žáků 5., 6., 9. tříd naší základní školy a studentů Primy a Oktávy našeho osmiletého gymnázia zahájil pan zřizovatel Julius Prüger společně s ředitelem školy Ondřejem Zaorálkem.
Celý večer se nesl v duchu nenucené zábavy, tance a výstupů.
Maturantům, kteří si v druhé polovině večera převzali žezlo nad programem plesu, chceme říct díky za velice schopnou organizaci a dechberoucí vystoupení, které si pro nás představili.
Ples se velmi vydařil. To potvrdila i hojná účast tanečníků a tanečnic, kteří vydrželi na parketu až do pozdních nočních hodin. Rádi bychom poděkovali všem, kdo nás podpořili svojí účastí.

Žáci 1.A se dozvěděli spoustu zajímavých informací od strážníků městské policie o důležitých telefonních číslech, bezpečném přecházení silnice a o tom, jak se chovat v nebezpečných situacích.

Třída 5. B navštívila severní a jižní křídlo Pražského hradu. Všichni byli nadšeni z krásných a reprezentativních prostor, jejichž návštěva je zcela ojedinělou záležitosti. Víme, kde pracoval Tomáš Garrigue Masaryk i kde bude pracovat prezident budoucí. Až nás navštíví státník z jiné země, víme, kde bude hlavou státu přijat a po kterém schodišti vystoupá. Prošli jsme i prostory, kde prezident jmenuje vládu a ministry, kde vyznamenává výjimečné osobnosti.
Byl to skutečně zážitek.

Vážení rodiče,

dovolte mi Vás informovat o organizaci následujících týdnů.

V souvislosti s úterním vydáním pololetního vysvědčení nás zítra, tedy 3. 2., čekají pololetní prázdniny.

Příští týden nám pak navazují jarní prázdniny. Do školy se tedy Vaše děti vracejí v pondělí 13. února.

Z únorových akcí dále zmiňuji Přijímací zkoušky nanečisto pro žáky 5. tříd (15. 2., přihlášení u paní zástupkyně Nehasilové) a Školní ples (24. 2.).

Rodičům žáků 5. tříd také dále připomínám termín odevzdání přihlášek k přijímacímu řízení na gymnázium, a to do 1. března.

S předstihem bych Vás také rád informoval o dubnovém ředitelském volnu.

Jako každý rok se v dubnu budou konat přijímací zkoušky na gymnázium, letos to bude 17. a 18. dubna.

Jelikož potřebujeme zajistit maximálně klidné a tiché prostředí ve dnech konání těchto zkoušek, bude organizace těchto dnů následující:

17. 4. – ředitelské volno na gymnáziu (na celé základní škole – včetně 2. stupně ZŠ – probíhá standardní výuka)

18. 4. – školní exkurze pro třídy gymnázia a 2. stupně ZŠ (výuka tedy probíhá mimo školu; o konkrétních exkurzích budou třídy v následujících měsících informovány; výuka na 1. stupni probíhá standardně)

Vážení rodiče, přeji Vám pěkně strávené dny s Vašimi dětmi, žákům pak přeji, aby si odpočinuli po náročných týdnech a načerpali síly na další výuku.

Závěrem bych rád poděkoval pedagogickému sboru, učitelům, vychovatelům i všem dalším zaměstnancům školy za jejich skvělou práci.

Budeme se na Vás těšit po jarních prázdninách😊

S pozdravem

Mgr. Ondřej Zaorálek
ředitel školy

1.A si vyrazila na výlet do Muzea smyslů – utrácet peníze, které tvrdě vydělali za výrobu a prodej produktů pro vánoční trh 😍.

Naši žáci a studenti nám dělají neuvěřitelnou radost a ve světě nás velmi dobře reprezentují. Výsledky rádi sdílíme na sociálních sítí, neboť jsme na všechny moc pyšní.
Dnes bychom chtěli vyšvihnout umístění v nejprestižnějším ocenění, které se může v Taekwondo dosáhnout. Toto ocenění získají ti závodníci, kteří na turnajích v průběhu roku dosáhnou nejlepších výsledků. Letošní vyhlášení vítězové museli zvítězit na nejméně šesti turnajích a na ostatních získat maximálně stříbro!

No, a naše holky to zvládly 🤩.

Hana (16 let, 3. dan) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Extraliga Poomsae za rok 2022 v kategorii „junior“.

Irena (12 let, 1. poom) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Extraliga Poomsae za rok 2022 v kategorii „cadet“.

Zina (9 let, 6. kup) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Národní Liga Poomsae za rok 2022 v kategorii mladších „pupil“.
Moc gratulujeme!!!

Vážení rodiče,

pro ty z Vás, kteří vzhledem k chybějícímu sortimentu ve školním obchodě s uniformami zakoupili části oblečení v jiném obchodě, bych chtěla porosit, aby toto oblečení doručili do školy (pí Trmalové) nejpozději do 1. 2. 2023.
2. 2. 2023 brzy ráno vše odvážíme k vyšití loga.

Jedná se pouze o ty studenty, kterým kvůli jejich postavě nesedí uniforma z našeho obchodu.
Podmínkou je, aby zakoupené oblečení vizuálně odpovídalo školní uniformě, bylo bez jakýchkoli vzorů, výšivek, nápisů apod.).

Sekunda A a 7.A zdraví z povinného lyžařského výcviku ❄️⛷🙂.

1.A vyrazila do Muzea železnic za poznáním dopravy ve městě, hodin a recyklace🚂🚃🚄.

Naše první volby 🥰.

Naši studenti gymnázia a 2.stupně ve středu 11.01. 2023 rozhodli ve studentských volbách o budoucím českém prezidentovi. Již v prvním kole by poslali do čela státu Petra Pavla se ziskem 54 % hlasů. Volební účast dosahovala více než 70 %.
1. Petr Pavel – 64 hlasů
2. Danuše Nerudová – 28 hlasů
3. Pavel Fischer – 12 hlasů
4. Andrej Babiš – 11 hlasů
5. Marek Hilšer – 2 hlasy
6. Karel Diviš a Tomáš Zima – 1 hlas

Dne 15.12.2022 bylo na našich školách dost veselo 🙂. Žáci 2. stupně ZŠ a studenti nižšího gymnázia se mezi sebou „utkali“ ve španělské soutěži DÍA Ň. Tato soutěž spočívá v tom, že si každá třída vylosuje zemi, kde je španělština úředním jazykem a prezentuje ji tak ostatním doslova se vším všudy. Projekt se povedl, žáci a studenti byli pilní a úžasní….OLÉÉÉ 🙂!

Děkujeme, že jste si udělali čas a přišli jste na včerejší VÁNOČNÍ JARMARK, kde jste mohli vidět a zakoupit nádherné výrobky Vašich dětí. Moc se nám akce líbila….

Ani ve školní družině se nezahálí…
Jako vánoční dárečky děti vyrábějí mýdla 😊.
Studentka našeho gymnázia dovezla z mistrovství světa ve stepu, pořádané v Chorvatsku zlatou medaili v kategorii juniorských formací a stříbrnou medaili za formaci – Produkce.
Vzhledem k počtu konkurenčních juniorských formací to považujeme za vynikající úspěch. Velká gratulace od nás všech…!
Naše škola ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy pořádala pro pražské školy anglickou jazykovou soutěž ENGLISH COMPETITION 2022.
Všem účastníkům děkujeme a gratulejeme ….. 😃👍👏🤩

Přípravy na trh jsou v plném proudu🎄

Předvánoční návštěva útulku🎄🐾

2.A navštívila útulek Dog Point.
Poslechli jsme si různé příběhy chlupáčů, kteří nyní nemají svůj domov. Dozvěděli jsme se, jak probíhá odchyt pejska a celková péče o psy v útulku. Během návštěvy jsme měli možnost vidět, jak to vypadá, když vycvičený pes dokáže najít v lese strom napadaný kůrovcem. S jedním pejskem jsme se prošli do nedalekého lesa na krátkou procházku.
Na konci jsme pejsky i útulek obdarovali drobnými dárečky a sušeným masem.
I přesto, že byla venku velká zima, dopoledne jsme si moc užili a dozvěděli jsme se spoustu nových informací.
Děkujeme celému týmu útulku Dog Point. 🐾

Výroba krmítek, vycházka do lesa nakrmit zvířátka a ptáčky 😊.

Subterra florbalový turnaj středních škol. Dino, do toho…… 😁!!!!!

V rámci projektového týdene se část žáků ze tříd 8.A a Tercie zúčastnili projektu „Pestrá biodiverzita“. Během tohoto týdne navštívili mnoho zajímavých míst.
Jeden den jeli do Záchranné stanice pro volně žijící živočichy Velký Chlumec. Den na to se zúčastnili školního vzdělávacího programu „Pomáháme jim přežít“ v ZOO Praha.
Třetí den je čekala komentovaná prohlídka skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě.
Posledním výletem byla návštěva Národního muzea s exkurzí „Biodiverzita živočichů“, v rámci výstavy s názvem „Evoluce“.
Během celého týdne žáci natáčeli videa, která na konci týdne upravili a prezentovali je před spolužáky. Videa se jim moc povedla.
Děti se pilně připravují na Vánoční trh.
Doufáme, že všichni přijdete🎄!

Děti z prvního stupně se shromáždily v jídelně, kde na ně čekala slavnostní hostina. Společně jsme si pochutnali na dobrém obědě, vzpomněli si, za co jsme ve svém životě vděční a oslavili tak Den díkůvzdání.

Projekt výchova ke zdravému životnímu stylu pokračuje  beach volejbalem. Po počátečním zahřívací rozcvičce jsme dali turnaj pět na pět. Plážový písek v listopadu jsme si velmi užili.

I letos máme svůj stánek na veletrhu středních škol Schola Pragensis. Zájem je velký, studenti nás skvěle reprezentují!:)

1.A se chystá na Advent🎄🎁 🥰

Vrátili jsme se z Beskyd s třídami oktávou a septimou.
První den jsme vyrazili vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm.
Druhý den jsme se vydali na túru směr Pustevny a stezka Valaška. Ze stezky korunami stromů jsme uvítali hezké výhledy i přes nepříznivé počasí.
Moc děkujeme našim studentům za společné zážitky, moc jsme si to s nimi užili! Budeme se těšit někdy příště. 🙂

Děti z 1.A navštívily Domov pro seniory Háje a zahrály babičkám a dědečkům pohádku O veliké řepě. 😊

Část 6.A a Primy se v latinskoamerickém centru Mi Tierra naučili připravovat venezuelský pokrm Arepas z kukuřičné mouky a s avokádovým salátem.

Část tříd 9. A a Kvarta A se pro tento týden spojily na každoroční projektový týden. Skupina zaměřená na všímavost (mindfullness) se během pondělí podívala do pražské galerie Kunsthalle a Muzea smyslů. Kromě trénování smyslů si mohli studenti vyzkoušet i virtuální realitu.

Sekunda se zúčastnila edukativní, poznávací a moc příjemné akce Španělsko křížem krážem. Studenti viděli vystoupení flamenkových tanečnic, zkusili si bubnovaní na cajones, sestavili mapu Španělska, poznali jeho čtyři jazyky, vyplnili znalostní křížovku na španělské osobnosti a na závěr ochutnali vynikajicí tapas.

Děti z 3.A si návštěvu planetária opravdu užily 😊

S žáky 6. A a PRIMY A jsme v rámci Týdne Akademie věd ČR vyrazili na exkurzi do Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR. Děti se dozvěděly, co se na půdě ústavu odehrává a sami si vyzkoušely „očkovat“ rostliny proti nemocem, vytvořily si vlastní barvivo nebo ochutnaly zmrzlinu zmraženou tekutým dusíkem. Nakonec si všichni odvezli spoustu zážitků a také vysoutěžené odměny.

2.A v divadle Spejbla a Hurvínka

Druháčci se oblékli do svátečních uniforem a společně jsme vyrazili do divadla Spejbla a Hurvínka.
V předešlých dnech jsme se v rámci hodin českého jazyka a čtení seznámili se všemi loutkami, které jsme v divadle mohli vidět. Připomněli jsme si, jak bychom se v divadle měli chovat, a také jsme si vyjmenovali všechna divadla, která známe. U představení Spejbl, Hurvínek a já jsme se zasmáli a moc se nám líbilo.
Brzy společně zas někam vyrazíme.

Přírodovědná exkurze 4.B v pražské ZOO

👏 🐶 🐼 🐨 🦁 🐧 🦇 🐋 🦏 🐫 🦧 🐘

Halloween party 4. B

Zakončení Halloweenského týdne v hernách proběhlo na jedničku. Děti absolvovaly různé sportovní aktivity, hry, kvízy a na závěr nemohla chybět párty se strašidelným občerstvením. Děti si celý týden užívaly a na oplátku nám předvedly opravdu povedené masky 🎃 🤡 👽 👻 👀 🎃.

V gymnazijním klubu se odehrál kulečníkový turnaj, kde odehráli žáci výborné výkony.

Třídění ovoce a zeleniny. Odkud ovoce a zelenina pochází a jak se uchovává. 🍏🍐🍇🍌🍅

Páté třídy navštívily v rámci učiva vlastivědy a podpory historické gramotnosti organizaci Post Bellum.

Post Bellum je obecně prospěšná společnost (o. p. s.), která se zabývá zaznamenáváním a archivací vzpomínek pamětníků významných historických událostí. Z těchto materiálů připravuje výstavy a spolupracuje s nejrůznějšími médii.
Základem její činnosti je uchování nasbíraného zvukového, obrazového a textového materiálu a jeho prezentace veřejnosti.

Žáci se seznámili s tím, kdy a proč společnost vznikla, jak funguje, jak příběhy sbírá, zpracovává a prezentuje. V rámci podpory historické gramotnosti pochopili, jak důležité jsou příběhy jednotlivců, na kterých je nezbytné historické události vnímat. Seznámili se s konkrétním příběhem pamětníka formou komiksu. Prošli všechna oddělení – grafické, PR, střižnu atd. Seznámili se také s možností výběru vlastního pamětníka a zpracování jeho příběhu. Zážitkový workshop, který je součástí nabídky Post Bellum, si jistě nenechají na konci školního roku ujít.

Halloweenský týden ve družině je v plném proudu… děti vyrobily krásné dýně, které jsou nyní ozdobami naší školy 🎃 (děti si je mohou před prázdninami odnést domů). Dnešek se nesl v duchu vyrábění netopýrů a duchů a všichni netrpělivě čekají, co dalšího si pro nás paní vychovatelky připraví.

Využili jsme krásného počasí a vyrazili se třídami Sekunda. A a 7. A do Dendrologické zahrady v Průhonicích. Děti se vydaly poznávat jehličnaté a listnaté stromy a podzimní přírodu. Po cestě parkem plnily různé úkoly – vyplňovaly pracovní listy, zjišťovaly informace a pořizovaly fotografie. Pro některé se stala cesta dobrodružstvím, nicméně jsme se všichni na konci odměnily v místní kavárně.

Výtvarná výchova

Děti z 1.A se učí o podzimu a zelenině, kterou sklízíme na podzim. Tento týden si užily pohádku O veliké řepě tak moc, že v ní budeme pokračovat ještě příští týden. Děti chystají obrovské překvapení 🥰.

Prima a 6. třída běželi 700 m a kluci z kvarty běželi 1100 m. Někteří se umístili na stupních vítězů. Všichni se moc snažili a zasloužili si pochvalu!

Představujeme Vám zástupce školního parlamentu 1. stupně ZŠ na školní rok 22/23.

1.A – Razítka z brambor 🙂

Svět práce-naši malí kuchaři uvařili vynikající polévku z podzimní zeleniny 😍.

V minulých dnech skončila 1. část našeho společného vzdělávacího projektu, který naše osmileté gymnázium každoročně pořádá s partnerskou školou Severo Ochoa .
Přivítali jsme u nás španělské studenty, kteří na naší škole a v rodinách našich studentů strávili 10 smysluplných dní. Studenti tak mohli mezi sebou používat a zlepšovat angličtinu a španělštinu v širším spektru komunikace,
Španělé, díky školním akcím a rodinám, které se na projektu podílí, tak měli možnost poznat českou kulturu, národní zvyky, životní styl a hodnoty rodinného života.
Naše studenty čeká cesta do Španělska v květnu, a do té doby se budou všichni společně podílet na různých aktivitách.
!Que viva el proyecto New amig@s!

1.A – matematika

Naše malé pilné včelky 😊 🐝.

1.A – naše domečky

Poslední den školy v přírodě. Na tuto práci jsme tento týden navázali ve třídě 🥰

1.A – písmeno O

Naše první písmeno 🥰.

Žáci 4.A se vydali na exkurzi po památkách a krásách hlavního města Prahy. Naše cesta započala u Prašné brány a skončila na Petříně. Cestou jsme míjeli architektonické skvosty od dob gotiky až po současnost (např. Karlův most, Petřínskou rozhlednu, Pražský orloj). Počasí nám celou dobu přálo a my si výlet opravdu užili! 🕍 😊

Pozdravy ze ŠVP
Prvňáčci a druháčci zakončili pobyt v Bělé pod Bezdězem projížďkou na koloběžkách a večer představili své masky na maškarní párty. 😊
🛴 🥳
Škola v přírodě
První a druhé třídy posílají pozdravy z Bělé pod Bezdězem. 🍂 🍄
Náš první týden 🥰.
Prvňáčkové pracovali pilně jako včeličky 🐝.

6.A a Prima A zdraví z adaptačního kurzu v Krkonoších⛰ 🚌 😀

Zahájení nového školního roku proběhlo ve čtvrtek 1. září v 9:00 hodin před hlavním vchodem do budovy, kde po představení pedagogického sboru vcházely slavnostně …. a za hudebního doprovodu 🙂 jednotlivé třídy do budovy školy, aby si mohly prohlédnout své nové třídy. 🤩🌞🧰🚪

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.