Psycholog své služby nabízí žákům, rodičům i pedagogům.

Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc žákům a zaměřuje se především na problémy žáků ve školním prostředí. Velká pozornost se věnuje všem rizikům, která mohou proces vzdělávání negativně ovlivnit. Odborníci pracují se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, se žáky nadanými a se žáky, kteří ve vzdělávání potřebují jakkoli podpořit. Značná pozornost je věnována preventivním aktivitám školy.

Všichni zapojení odborníci nabízejí standardní poradenské služby, které jsou poskytovány v souladu s platnou legislativou.

Školní poradenské pracoviště tvoří: školní psycholog, školní speciální pedagog, metodik prevence a výchovný poradce.

Mgr. Anna Dlouhá

Školní výchovný poradce

anna.dlouha@dinoskola.cz

Každý den po přechozí domluvě

Hlavní rolí výchovného poradce je koordinace činností souvisejících se vzděláváním žáků s potřebou podpůrných opatření (SVP), koordinace spolupráce školy a školského poradenského zařízení nebo dalších institucí podílejících se na vzdělávání a výchově žáka, a kariérové poradenství pro žáky základní školy a studenty střední školy.

Alena Stiebalová - školní speciální pedagog

Mgr. Tereza Měšťáková

Školní psycholog

tereza.mestakova@dinoskola.cz

Každý den po přechozí domluvě

PhDr. Petra Bílková - školní psycholog

Pracovna školního psychologa a školního speciálního pedagoga se nachází ve třetím patře nalevo od schodiště.
Práce školního psychologa zahrnuje aktivity spojené s pedagogy, s žákovskými kolektivy, s jednotlivými žáky, s jejich rodiči a poskytování krizové intervence. Nedílnou součástí této práce je také spolupráce s odborníky v jiných zařízeních, nejčastěji v PPP, SPC apod.
Psycholog poskytuje psychologické poradenství žákům s výukovými, výchovnými nebo osobními potížemi. Kromě individuální práce s jednotlivými žáky psycholog také vstupuje do tříd a pomáhá vytvářet pozitivní školní klima.
Při prvním setkání si promluvíme o tom, co Vás přivádí a co od konzultací očekáváte. Ode mě se dozvíte, co Vám mohu nabídnout. Další spolupráce se odvíjí od individuálních potřeb konkrétního klienta, kterému přizpůsobuji techniky práce, počet konzultací i přístup na míru.

Alena Stiebalová

Školní speciální pedagog

alena.stiebalova@dinoskola.cz

PO 13.00 – 17.00/ÚT 8.00 – 15.00

Osobní konzultace je dobré předem domluvit, abych se vám mohla věnovat bez delšího čekání.

Školní speciální pedagog vyhledává žáky a pomáhá žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Pomáhá vytvářet individuální vzdělávací plány pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Spolupracuje s dalšími poradenskými pracovišti. Komunikuje také se školou a rodinou žáka.

Alena Stiebalová - školní speciální pedagog

Mgr. Ivana Černá

Školní metodik prevence

ivana.cerna@dinoskola.cz

ČT 15:00 – 16:00

Školní metodik prevence věnuje pozornost primární prevenci rizikového chování dětí. Koordinuje tvorbu preventivního programu školy a kontroluje jeho realizaci. Své aktivity směřuje zejména na prevenci šikany a kyberšikany, závislostí a dalších projevů rizikového chování.

Mgr. Ivana Černá

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.

• Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B