Aktuality ze školky

Pravidelné týdenní shrnutí

První týden v roce 2021, jsme strávili opakováním ročních období.
Začali jsme se učit básničku o měsících:

Leden na rampouchy hrál, únor posune den dál. Březen tlačí trávu vzhůru, duben barví stromům kůru.
Květen má voňavý fráček, červen zpěvavý je ptáček.
Červenec je léto u vody, srpen prázdninové příhody.
Září – škola volá zas, říjen podzimní je čas.
Listopad – spí zahrádka, prosinec je pohádka.

Pracujeme na výrobě velikého třídního, ročního kalendáře, který dětem pomůže zorientovat se lépe v časové souslednosti, zejména v tom, jaký je den v týdnu a jak jdou dny po sobě.
Kaitlyn se také s dětmi začala věnovat prvnímu z našich lednových témat - sportu.
Čekají nás také dopravní prostředky a zaměstnání. Povídejte si prosím s dětmi o tom, co je náplní vašeho pracovního dne (ať už chodíte do práce, pracujete z domova, nebo se staráte o domácnost), aby až na to dojde řada, měly alespoň obecný přehled.
Tématem, které jsme do tohoto týdne vložili neplánovaně, jsou tělesná postižení. Některé děti si dělaly legraci, že nemají ruce (schovávaly je pod tričko), tak jsme toho s Kaitlyn využily k otevření tohoto tématu. Jedním z hlavních cílů naší výchovy je, aby děti chápaly, že žijí ve světě, kde lidé jsou různí, a že si všichni zaslouží porozumění a respekt. Děti byly tématem velmi zaujaté a kladly mnoho dotazů, které jsem se snažila zodpovědět, proto doufám, že vás nějakými doma nezaskočily. Soustředili jsme se na to, jak lidé i přes své hendikepy mohou žít život naplno, šťastně a dosahovat svých cílů a velkých úspěchů. Přečetli jsme si několik příběhů (Nick Vujicic, Achmat Hassiem, Beatrice Vio) v našich oblíbených Příbězích na dobrou noc pro malé rebelky (Goodnight stories for rebel girls) a Příbězích pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční (Stories for boys who dare to be different) a kouknuli na videa na youtube.

První letošní sníh & zimní radovánky

Výuka tělesné výchovy v tělocvičně DINO školy.

Pečení vánočního cukroví

Při pečení vánočního cukroví jsme si to všichni moc užili :-)

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.