Školní kolo přijímacích zkoušek do Primy gymnázia se bude konat 2. 6. V případě zájmu prosím kontaktujte zástupkyni pro gymnázium: tereza.nehasilova@dinoskola.cz

Výměnný studijní projekt NEW AMIG@S 2023 je u konce. Studenti španělského a našeho gymnázia měli možnost se seznámit s kulturou, tradicemi, výukou a rodinami, kde byli po celou dobu pobytu ubytovaní.
Tak zase příští rok!!! Hasta la vista……. Colegio Severo Ochoa!

Žáci na Maltě mají za sebou druhý den školy, kde si zlepšují svoji angličtinu. V pondělí odpoledne jsme byli na vyhlídkové plavbě kolem ostrova a v úterý jsme navštívili hlavní město Vallettu, kde jsme si prohlédli spoustu zajímavých míst- Upper Barrakka Gardens, Saluting Battery, Hastings Gardens.

Výměnný jazykový projekt NEW AMIG@S je téměř u konce, a tak přišlo na řadu vyhlašování nejlepších dvojic projektu za splnění všech podmínek včetně aktivit a úkolů. Studenti si tak odnesli dárkové poukazy. Gratulujeme! 👍 🏆 🥇

Žáci 4. tříd, část žáků 6.-7. tř. a primy-sekundy jsou na anglickém jazykovém pobytu na Maltě. Dopoledne je čeká výuka v jazykové škole a odpoledne výlety po okolí. 😀 🛳 ⛱ 🐠

Při příležitosti výměnného pobytu ve Španělsku jsme vyrazili na rafty. Sjížděli jsme řeku Segura. Moc jsme si to všichni užili.

V rámci dne mezipředmětových vztahů jsme pro Sextu uspořádali „Expedici Kilimandžáro“, na které jsme propojili výuku češtiny a zeměpisu.
Na Kilimandžáro jsme opravdu vystoupili, i když ne v Tanzánii, ale u nás v Petrovicích. Vyzkoušeli jsme si orientaci a pohyb dle zadaných souřadnic, vyhledávání indicií v nepřístupném terénu petrovických dětských hřišť a zpracování zajímavých zeměpisných témat. Na vrcholu pak došlo k recitování autorských básní zvaných limerick pojmenovaných podle historek námořníků z irského města Limerick.
Zde dvě básně na ochutnávku:
Na místě jménem Petrovice
našla se jedna krasavice,
jenže spadla do stoky,
ztratila své nároky
patřit mezi petrovické krasavice.

Jedna osoba z Petrovic
neměla v hlavě vůbec nic,
učila se na Dinu,
studovala fráninu,
ale chtěla umět víc.
Studenti z výměnného pobytu ve Španělsku se již adaptovali ve svých dočasných rodinách a vrhli se na poznávání španělské kultury, vzdělávání a na prozkoumání místního společenského života.
Jde jim to skvěle 😀 💃🏼 🪭 ✈️ 🇪🇸 👏🏻 !
Jazykové pobyty v zahraničí jsou nejlepší a nejrychlejší možností, jak zlepšit svoje jazykové znalosti, získat zkušenosti v zahraničí a poznat nová místa a nové kamarády.

Naše škola toto ví, a proto se každoročně účastní zahraničních výjezdu po celé Evropě.

Nyní představujeme školní jazykový zahraniční projekt NEW AMIG@S, který spočívá v tom, že studenti žijí 10 dni ve španělských rodinách a chodí tam i do školy.

Studenti tak mají možnost poznat nejen rodinné prostředí a zázemí své španělské dvojice, ale i jak to chodí ve španělské vzdělávací instituci.

QUE VIVA ESPAÑA!!! ☺️ ✈️ 🛫 🪭 🇪🇸 👍 💃🏼 🌞
Pozdrav z Juniorského maratonu Active life, happy mind
… Úžasní lidé, úžasné výkony! Bylo to prostě super…

Studenti Kvinty absolvovali výlet do lesů Českého krasu a návštěvu Koněpruských jeskyň. Prohlédli si známé krasové útvary-Aksamitovu bránu a Jelínkův most s krásnými výhledy na vápencový velkolom Čertovy schody. Místy to byl docela těžký boj se strmým blátivým terénem a také počasím, které bohužel ještě nebylo jarní. O to víc na závěr ocenili návrat domů v pohodlí školního autobusu 🙂.

Armádnímu muzeu ZDAR! Třídy tercie a 8.A se vydaly do Vojenského historického ústavu (AMŽ), kde si prohlédly historické exponáty vztahující se k vojenské historii. Podrobně jsme se poté zastavili u expozic k 1. a 2. světové válce. Mimo jiné si žáci mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak asi vypadal život vojáka v zákopu na západní frontě za Velké války. Návštěva muzea pak třídy inspirovala k tematické fotografii.

Sekunda se 7.A navštívili Národní zemědělské muzeum a zúčastnili se zajímavého ekologického programu Příběh obalu.

V rámci konání školních exkurzí třídy 9. A a Kvarta A vyrazily na jeden z posledních společných výletů v tomto roce, a to do pražské zoologické zahrady v Troji. Žáci se během návštěvy například již tradičně projeli místní lanovkou nebo se snažili vypozorovat obtížně viditelná mláďata některých zvířecích druhů, ať už je to čerstvě narozený a ohrožený druh luskouna či mládě australského klokana schovaného ve vaku.

Už to vypuklo! Naši maturanti zahájili písemnou prací z českého jazyka náročné maturitní klání. Na výběr měli např. úvahu na téma umělé inteligence, vypravování nebo líčení s názvem Ztracen/a v mlze. Zítra studenti pokračují písemnými pracemi z cizího jazyka. Přejeme všem pevné nervy, mnoho úspěchů a lehké pero při psaní. 

Žáci 8. a 9. ročníků ze základní školy a gymnázia dnes společně navštívili 25. ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2023.
Žáci měli možnost zhlédnout film s názvem Dívčí gang (Girl Gang), který ukazuje realitu ze života jedné německé influencerky a jejích ,,posedlých‘‘ fanoušku.

Po filmu následovala debata s odborníkem Martinem Kožíškem, který se specializuje
na bezpečnost vystupování dětí a mladistvých na sociálních sítích.

Na podzim 2022 se naše škola zapojila do projektu Národní testování.
Někteří z našich žáků dosáhli těch nejlepších výsledků v našem kraji.
Moc gratulujeme.

Školní ples DINO 2023

V pátek 24. 2. se konal školní ples Dino School of Prague, kterého se účastnili jak žáci základní školy a jejich rodiny, tak i studenti osmiletého gymnázia s rodinami a komplet pedagogický sbor včetně vedení školy.
Ples se slavnostním šerpováním žáků 5., 6., 9. tříd naší základní školy a studentů Primy a Oktávy našeho osmiletého gymnázia zahájil pan zřizovatel Julius Prüger společně s ředitelem školy Ondřejem Zaorálkem.
Celý večer se nesl v duchu nenucené zábavy, tance a výstupů.
Maturantům, kteří si v druhé polovině večera převzali žezlo nad programem plesu, chceme říct díky za velice schopnou organizaci a dechberoucí vystoupení, které si pro nás představili.
Ples se velmi vydařil. To potvrdila i hojná účast tanečníků a tanečnic, kteří vydrželi na parketu až do pozdních nočních hodin. Rádi bychom poděkovali všem, kdo nás podpořili svojí účastí.

Vážení rodiče,

dovolte mi Vás informovat o organizaci následujících týdnů.

V souvislosti s úterním vydáním pololetního vysvědčení nás zítra, tedy 3. 2., čekají pololetní prázdniny.

Příští týden nám pak navazují jarní prázdniny. Do školy se tedy Vaše děti vracejí v pondělí 13. února.

Z únorových akcí dále zmiňuji Přijímací zkoušky nanečisto pro žáky 5. tříd (15. 2., přihlášení u paní zástupkyně Nehasilové) a Školní ples (24. 2.).

Rodičům žáků 5. tříd také dále připomínám termín odevzdání přihlášek k přijímacímu řízení na gymnázium, a to do 1. března.

S předstihem bych Vás také rád informoval o dubnovém ředitelském volnu.

Jako každý rok se v dubnu budou konat přijímací zkoušky na gymnázium, letos to bude 17. a 18. dubna.

Jelikož potřebujeme zajistit maximálně klidné a tiché prostředí ve dnech konání těchto zkoušek, bude organizace těchto dnů následující:

17. 4. – ředitelské volno na gymnáziu (na celé základní škole – včetně 2. stupně ZŠ – probíhá standardní výuka)

18. 4. – školní exkurze pro třídy gymnázia a 2. stupně ZŠ (výuka tedy probíhá mimo školu; o konkrétních exkurzích budou třídy v následujících měsících informovány; výuka na 1. stupni probíhá standardně)

Vážení rodiče, přeji Vám pěkně strávené dny s Vašimi dětmi, žákům pak přeji, aby si odpočinuli po náročných týdnech a načerpali síly na další výuku.

Závěrem bych rád poděkoval pedagogickému sboru, učitelům, vychovatelům i všem dalším zaměstnancům školy za jejich skvělou práci.

Budeme se na Vás těšit po jarních prázdninách😊

S pozdravem

Mgr. Ondřej Zaorálek
ředitel školy

Naši žáci a studenti nám dělají neuvěřitelnou radost a ve světě nás velmi dobře reprezentují. Výsledky rádi sdílíme na sociálních sítí, neboť jsme na všechny moc pyšní.
Dnes bychom chtěli vyšvihnout umístění v nejprestižnějším ocenění, které se může v Taekwondo dosáhnout. Toto ocenění získají ti závodníci, kteří na turnajích v průběhu roku dosáhnou nejlepších výsledků. Letošní vyhlášení vítězové museli zvítězit na nejméně šesti turnajích a na ostatních získat maximálně stříbro!

No, a naše holky to zvládly 🤩.

Hana (16 let, 3. dan) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Extraliga Poomsae za rok 2022 v kategorii „junior“.

Irena (12 let, 1. poom) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Extraliga Poomsae za rok 2022 v kategorii „cadet“.

Zina (9 let, 6. kup) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Národní Liga Poomsae za rok 2022 v kategorii mladších „pupil“.
Moc gratulujeme!!!

Vážení rodiče,

pro ty z Vás, kteří vzhledem k chybějícímu sortimentu ve školním obchodě s uniformami zakoupili části oblečení v jiném obchodě, bych chtěla porosit, aby toto oblečení doručili do školy (pí Trmalové) nejpozději do 1. 2. 2023.
2. 2. 2023 brzy ráno vše odvážíme k vyšití loga.

Jedná se pouze o ty studenty, kterým kvůli jejich postavě nesedí uniforma z našeho obchodu.
Podmínkou je, aby zakoupené oblečení vizuálně odpovídalo školní uniformě, bylo bez jakýchkoli vzorů, výšivek, nápisů apod.).

Sekunda A a 7.A zdraví z povinného lyžařského výcviku ❄️⛷🙂.

Naši studenti gymnázia a 2.stupně ve středu 11.01. 2023 rozhodli ve studentských volbách o budoucím českém prezidentovi. Již v prvním kole by poslali do čela státu Petra Pavla se ziskem 54 % hlasů. Volební účast dosahovala více než 70 %.
1. Petr Pavel – 64 hlasů
2. Danuše Nerudová – 28 hlasů
3. Pavel Fischer – 12 hlasů
4. Andrej Babiš – 11 hlasů
5. Marek Hilšer – 2 hlasy
6. Karel Diviš a Tomáš Zima – 1 hlas

Dne 15.12.2022 bylo na našich školách dost veselo 🙂. Žáci 2. stupně ZŠ a studenti nižšího gymnázia se mezi sebou „utkali“ ve španělské soutěži DÍA Ň. Tato soutěž spočívá v tom, že si každá třída vylosuje zemi, kde je španělština úředním jazykem a prezentuje ji tak ostatním doslova se vším všudy. Projekt se povedl, žáci a studenti byli pilní a úžasní….OLÉÉÉ 🙂!

Studentka našeho gymnázia dovezla z mistrovství světa ve stepu, pořádané v Chorvatsku zlatou medaili v kategorii juniorských formací a stříbrnou medaili za formaci – Produkce.
Vzhledem k počtu konkurenčních juniorských formací to považujeme za vynikající úspěch. Velká gratulace od nás všech…!
Naše škola ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy pořádala pro pražské školy anglickou jazykovou soutěž ENGLISH COMPETITION 2022.
Všem účastníkům děkujeme a gratulejeme ….. 😃👍👏🤩

Subterra florbalový turnaj středních škol. Dino, do toho…… 😁!!!!!

V rámci projektového týdene se část žáků ze tříd 8.A a Tercie zúčastnili projektu „Pestrá biodiverzita“. Během tohoto týdne navštívili mnoho zajímavých míst.
Jeden den jeli do Záchranné stanice pro volně žijící živočichy Velký Chlumec. Den na to se zúčastnili školního vzdělávacího programu „Pomáháme jim přežít“ v ZOO Praha.
Třetí den je čekala komentovaná prohlídka skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě.
Posledním výletem byla návštěva Národního muzea s exkurzí „Biodiverzita živočichů“, v rámci výstavy s názvem „Evoluce“.
Během celého týdne žáci natáčeli videa, která na konci týdne upravili a prezentovali je před spolužáky. Videa se jim moc povedla.

Projekt výchova ke zdravému životnímu stylu pokračuje  beach volejbalem. Po počátečním zahřívací rozcvičce jsme dali turnaj pět na pět. Plážový písek v listopadu jsme si velmi užili.

I letos máme svůj stánek na veletrhu středních škol Schola Pragensis. Zájem je velký, studenti nás skvěle reprezentují!:)

Vrátili jsme se z Beskyd s třídami oktávou a septimou.
První den jsme vyrazili vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm.
Druhý den jsme se vydali na túru směr Pustevny a stezka Valaška. Ze stezky korunami stromů jsme uvítali hezké výhledy i přes nepříznivé počasí.
Moc děkujeme našim studentům za společné zážitky, moc jsme si to s nimi užili! Budeme se těšit někdy příště. 🙂

Část 6.A a Primy se v latinskoamerickém centru Mi Tierra naučili připravovat venezuelský pokrm Arepas z kukuřičné mouky a s avokádovým salátem.

Část tříd 9. A a Kvarta A se pro tento týden spojily na každoroční projektový týden. Skupina zaměřená na všímavost (mindfullness) se během pondělí podívala do pražské galerie Kunsthalle a Muzea smyslů. Kromě trénování smyslů si mohli studenti vyzkoušet i virtuální realitu.

Sekunda se zúčastnila edukativní, poznávací a moc příjemné akce Španělsko křížem krážem. Studenti viděli vystoupení flamenkových tanečnic, zkusili si bubnovaní na cajones, sestavili mapu Španělska, poznali jeho čtyři jazyky, vyplnili znalostní křížovku na španělské osobnosti a na závěr ochutnali vynikajicí tapas.

S žáky 6. A a PRIMY A jsme v rámci Týdne Akademie věd ČR vyrazili na exkurzi do Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR. Děti se dozvěděly, co se na půdě ústavu odehrává a sami si vyzkoušely „očkovat“ rostliny proti nemocem, vytvořily si vlastní barvivo nebo ochutnaly zmrzlinu zmraženou tekutým dusíkem. Nakonec si všichni odvezli spoustu zážitků a také vysoutěžené odměny.

V gymnazijním klubu se odehrál kulečníkový turnaj, kde odehráli žáci výborné výkony.

Využili jsme krásného počasí a vyrazili se třídami Sekunda. A a 7. A do Dendrologické zahrady v Průhonicích. Děti se vydaly poznávat jehličnaté a listnaté stromy a podzimní přírodu. Po cestě parkem plnily různé úkoly – vyplňovaly pracovní listy, zjišťovaly informace a pořizovaly fotografie. Pro některé se stala cesta dobrodružstvím, nicméně jsme se všichni na konci odměnily v místní kavárně.

Prima a 6. třída běželi 700 m a kluci z kvarty běželi 1100 m. Někteří se umístili na stupních vítězů. Všichni se moc snažili a zasloužili si pochvalu!

V minulých dnech skončila 1. část našeho společného vzdělávacího projektu, který naše osmileté gymnázium každoročně pořádá s partnerskou školou Severo Ochoa.Přivítali jsme u nás španělské studenty, kteří na naší škole a v rodinách našich studentů strávili 10 smysluplných dní. Studenti tak mohli mezi sebou používat a zlepšovat angličtinu a španělštinu v širším spektru komunikace,
Španělé, díky školním akcím a rodinám, které se na projektu podílí, tak měli možnost poznat českou kulturu, národní zvyky, životní styl a hodnoty rodinného života.
Naše studenty čeká cesta do Španělska v květnu, a do té doby se budou všichni společně podílet na různých aktivitách.
!Que viva el proyecto New amig@s!

6.A a Prima A zdraví z adaptačního kurzu v Krkonoších⛰ 🚌 😀

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.