Aktuality z gymnázia

 

 

Septima se zúčastnila v Institutu Cervantes promítání španělského filmu spolu s besedou s filmovým historikem.

Kvinta navštívila s naším kolegou Emmanuelem laboratoř etnobotaniky a etnofarmakologie na České zemědělské univerzitě v Praze.
Náš kolega zde vede svůj doktorandský výzkum antimikrobiálních účinků léků (NSAID) proti Zlatému streptokoku. 👨‍🔬👍
Studenti měli příležitost vidět, jak se pracuje ve sterilní komoře, jak se uchovávají biologické vzorky a jak funguje biologický inkubátor. Na závěr využili času a navštívili univerzitní skleník.

Žáci sekundy vytvářeli v rámci Týdne mezipředmetových vztahů vlastní písně. Za zvuků ukulele, flétny či ručně vyrobeného fanfrnochu si pořádně provětraly své hlasivky. 🥁 🎷 🎺 🎼  Z lekce si odnesly i ručně vyrobené hudební nástroje.

Vážení uchazeči,

2. kolo přijímacího řízení do Primy gymnázia se bude konat ve čtvrtek 19. 5. v 10:00.

V případě zájmu prosím kontaktujte zástupkyni ředitele Terezu Nehasilovou: tereza.nehasilova@dinoskola.cz

Budeme se těšit na setkání.

Ondřej Zaorálek
ředitel gymnázia

Trochu změna v hodině tělesné výchovy – prima a 6.A vyrazily se svým učitelem tělocviku do do Hop arény v Čestlicích.🤸‍♀️🤸‍♂️🧗‍♂️ Děti si skákání moc užily a zdokonalily se ve sportovní gymnastice.🤩

HOP aréna

Čarodějnice v klubu

Nezapomněli jsme na čarodějné úkoly, lektvary, let na koštěti, hod do kotle či pavoučí závody. 🕷

Čarodějnice v klubu

Fata Morgána – moderní skleník v trójské botanické zahradě byl cílem vzdělávacího výletu sedmičky a sekundy.🌵🌴🎍 Každoroční pořádaná výstava motýlů všechny zaujala a každý si přišel na své. Děti si mohly pořídit úchvatné fotografie, prohlédnout vývoj motýlů od vajíčka po dospělce a někteří si dokonce některé druhy ochočili.😉 🐛 🦋

Unos fotos del gran almuerzo de comida venezuelana en Arepas de Lyna con la clase de Septima, preparando para Maturita y Español IB hechos reales y cultura 😉.

Studenti z vyššího gymnázia si užívali lyžování v Aprice a lepší počasí si nemohli přát. Takto krásně měli celý pobyt. 🌞✌

A další chvályhodný počin, který nás všechny hřeje u 💛 💙. Deváťáci a kvarta již delší dobu střádali peníze, které plánovali využít na pomoc. Bez zaváhání se rozhodli částku 6000,- poslat na organizaci Člověk v tísni, která nyní intenzivně pomáhá obětem na Ukrajině. Děkujeme Vám všem. 🤗 😇

Za pár dní u nás proběhnou přijímací zkoušky na naše osmileté gymnázium Dino High School, a proto se u nás konaly přijímačky nanečisto, kde si žáci mohli dopředu vyzkoušet, jak bude vše probíhat. Odevzdávání přihlášek na naše gymnázium je stanoveno do 1. března a samotné přijímací zkoušky pak proběhnou 19.-20. dubna. Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách www.dinoskola.cz
Těšíme se na Vás a všem uchazečům přejeme hodně štěstí!
Jak si osmáci a obě tercie užili lyžařský kurz?
Není třeba příliš slov, počasí ❄️ 🌨 ⛈ 💨 nikomu náladu nezkazilo a všichni si odvezli spoustu zážitků. Běžky, lyžování, jízda v maskách, zábavné večery, výborné jídlo, pár drobných pohmožděnin…. o tom všem vypovídají fotografie. Třídy měly skvělou příležitost se stmelit a lépe se poznat 🤗.

Scio ocenění

Na podzim 2021 se naše škola zapojila do projektu Národní testování a někteří z našich studentů dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji.

Centrum Narovinu 

Přesně o tom je projekt podpory vzdělání Adopce na dálku – o komunikaci napříč kulturami, sdílení a osobních zkušenostech… Který daleko přesahuje jen ekonomickou podporu jednoho konkrétního dítěte ❤
Mezi adoptivními rodiči máme také hodně škol, včera se svoji kamarádkou propojili studenti z DINO SCHOOLS OF PRAGUE. Setkání to bylo velmi krásné a poučné na obou stranách – navzájem si prohlédli jak vypadá jejich třída a škola, zjistili odpovědi na své otázky a seznámili se i se spolužáky – Sheril chodí do třídy, kde je 87 studentů…
Připojte se také, více k projektu najdete zde ww.centrumnarovinu.cz/adopce/seznam-deti?zeme=cr#adopce

Beseda Planeta 300 – Madagaskar

Druhý stupeň Dinoschool se vydal na dobrodružnou cestu po jenom z nejpozoruhodnějších ostrovů světa. Poutavé promítání o životě na Madagaskaru doprovázel cestovatel a dobrodruh Adam Lelek zajímavým komentářem a právem byl po shlédnutí dokumentu zahrnut mnoha dotazy. Film přinesl dětem pohled na obyvatele tohoto ostrova a na jedinečné živočišné i rostlinné druhy. 🌱🐒🦇


Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.