Aktuality z gymnázia

 

 

6.A a Prima A zdraví z adaptačního kurzu v Krkonoších⛰ 🚌 😀

Zahájení nového školního roku proběhlo ve čtvrtek 1. září v 9:00 hodin před hlavním vchodem do budovy, kde po představení pedagogického sboru vcházely slavnostně …. a za hudebního doprovodu 🙂 jednotlivé třídy do budovy školy, aby si mohly prohlédnout své nové třídy. 🤩🌞🧰🚪

Sexta putovala napříč Berlínem po stopách 20. století.😊

Fotografie z vodáckého kurzu na tomto odkazu
Vyšlo nám úžasné počasí a děti si to moc užily. 🛶 🙂

Získali jsme ocenění Pečujeme o vzdělávání – Scio děkuje za naši práci 🙂

Se studenty Kvinty A, Sexty A a Septimy A jsme jeli na poznávací exkurzi do severního Německa. Hamburg, Lübeck a mnoho dalších měst, přírodní scenérie Holštýnského Švýcarska a vodní plochy jezer ledovcového původu v okolí města Plön jsme poznávali z jízdních kol, dvojmístný kajaků či pěšími procházkami. Nechybělo ani velmi osvěžující koupání v moři. 🚲 🛶 🙂

Učení se zážitky 🙂

Studenti tercií navštívili Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy. Měli tedy možnost setkat se s nejrůznějšími druhy ptáků i mimo školní lavici. Kromě toho se více zamysleli nad ochranou přírody a také nad důležitostí a fungováním záchranných stanic. V závěru měl každý možnost vyzkoušet si, jak se cítí sokolníci 😊

Studentka našeho gymnázia vybojovala na Mistrovství Evropy ve stepu 4. místo v kategorii – Duo.
V kategorii – juniorská formace získala stříbrnou medaili.
Velká gratulace!! 🤩🏅
Další velký úspěch studentky našeho gymnázia.
C. získala 2 zlaté medaile v kategorii juniorských formací.
Dále si odsoutěžila své první duo a získala bronzovou medaili a tím si vybojovala postup na Mistrovství Evropy a světa.Tak prosím držte palce ✊🙏🏻. Jsme na nic moc pyšní, konkurence byla opravdu velká.

Někteří žáci z 8.A a 9.A a studenti z tercií a kvart se zúčastnili jazykového pobytu s výukou španělštiny v Málaze, Španělsko a získali tak certifikát o úrovni znalosti španělského jazyka.

Pět našich studentů se vydalo do Institutu Cervantes zkusit štěstí u zkoušek ze španělštiny DELE, které jsou mezinárodně uznávaným oficiálním dokladem potvrzujícím úroveň znalosti španělštiny.

V sobotu 21.5.2022 proběhlo v Havířově mistrovství České republiky CZECH OPEN 2022 v taekwondo WT poomsae.
Mistrovství se zúčastnilo 150 závodníků z celé ČR.V nejprestižnější mistrovské kategorii černých pásků nastoupila v kategorii Kadetky A studentka primy A jedenáctiletá Irena Lee, 1. poom (1. mistrovský stupeň pro děti do 15 let se nazývá poom, ne dan).Dle očekávání Irenka hladce zvítězila a stala se poprvé mistryní České republiky v nejnáročnější kategorii.
Závodní výkony Ireny Lee jsou dlouhodobě kvalitní, což bylo také důvodem nominace na Mistrovství světa v taekwondo WT v disciplíně poomsae (technické sestavy), které se konalo v jihokorejském měste Goyang. Ačkoliv Irenka odjela na mistrovství bez jediné zkušenosti z tzv. velkých závodů (částečně způsobeno covidovými restrikcemi) a jako úplně nejmladší závodnice mistrovství si vedla nečekaně dobře. Z celé české reprezentační skupiny 10 závodníků byla v kategorii jednotlivců nejblíže postupu do semifinále, kdy její výkon stačil na 8. místo ve skupině, přičemž do SM postupovalo 6 závodnic. Věříme, že pokud výkonnost a zdraví dovolí, zúčastní se stále ještě v kategorii kadetek (tentokrát ale v pozici nejstarší a nejzkušenější závodnice) dalšího MS, které se bude konat v roce 2024.
Kromě toho byla Irenka v minulém týdnu Českým svazem taekwondo vyhlášena nejlepší závodnicí celoroční soutěže Taekwondo extraliga poomsae za rok 2021, protože za uplynulý nasbírala díky vítězství na všech národních turnajích nejvíce bodů.
Gratulujeme !!!!

Sedmička a sekunda opět nezklamala.👍💪 Kluci opět vybojovali krásné druhé místo, tentokrát v okresním nohejbalovém turnaji a čeká je krajské kolo. Kvarta nezaostala, sice si nesou méně populární bramborou medaili, o to víc však bojovali až do konce. 👏👏👏

Holky z tercií a kvart vyhráli okresní kolo pro Prahu 10 v Poháru rozhlasu na atletickém stadionu v Edenu. Gratulujeme !!!!🏅🏆💐

Septima se zúčastnila v Institutu Cervantes promítání španělského filmu spolu s besedou s filmovým historikem.

Kvinta navštívila s naším kolegou Emmanuelem laboratoř etnobotaniky a etnofarmakologie na České zemědělské univerzitě v Praze.
Náš kolega zde vede svůj doktorandský výzkum antimikrobiálních účinků léků (NSAID) proti Zlatému streptokoku. 👨‍🔬👍
Studenti měli příležitost vidět, jak se pracuje ve sterilní komoře, jak se uchovávají biologické vzorky a jak funguje biologický inkubátor. Na závěr využili času a navštívili univerzitní skleník.

Žáci sekundy vytvářeli v rámci Týdne mezipředmetových vztahů vlastní písně. Za zvuků ukulele, flétny či ručně vyrobeného fanfrnochu si pořádně provětraly své hlasivky. 🥁 🎷 🎺 🎼  Z lekce si odnesly i ručně vyrobené hudební nástroje.

Vážení uchazeči,

2. kolo přijímacího řízení do Primy gymnázia se bude konat ve čtvrtek 19. 5. v 10:00.

V případě zájmu prosím kontaktujte zástupkyni ředitele Terezu Nehasilovou: tereza.nehasilova@dinoskola.cz

Budeme se těšit na setkání.

Ondřej Zaorálek
ředitel gymnázia

Trochu změna v hodině tělesné výchovy – prima a 6.A vyrazily se svým učitelem tělocviku do do Hop arény v Čestlicích.🤸‍♀️🤸‍♂️🧗‍♂️ Děti si skákání moc užily a zdokonalily se ve sportovní gymnastice.🤩

HOP aréna

Čarodějnice v klubu

Nezapomněli jsme na čarodějné úkoly, lektvary, let na koštěti, hod do kotle či pavoučí závody. 🕷

Čarodějnice v klubu

Fata Morgána – moderní skleník v trójské botanické zahradě byl cílem vzdělávacího výletu sedmičky a sekundy.🌵🌴🎍 Každoroční pořádaná výstava motýlů všechny zaujala a každý si přišel na své. Děti si mohly pořídit úchvatné fotografie, prohlédnout vývoj motýlů od vajíčka po dospělce a někteří si dokonce některé druhy ochočili.😉 🐛 🦋

Unos fotos del gran almuerzo de comida venezuelana en Arepas de Lyna con la clase de Septima, preparando para Maturita y Español IB hechos reales y cultura 😉.

Studenti z vyššího gymnázia si užívali lyžování v Aprice a lepší počasí si nemohli přát. Takto krásně měli celý pobyt. 🌞✌

A další chvályhodný počin, který nás všechny hřeje u 💛 💙. Deváťáci a kvarta již delší dobu střádali peníze, které plánovali využít na pomoc. Bez zaváhání se rozhodli částku 6000,- poslat na organizaci Člověk v tísni, která nyní intenzivně pomáhá obětem na Ukrajině. Děkujeme Vám všem. 🤗 😇

Za pár dní u nás proběhnou přijímací zkoušky na naše osmileté gymnázium Dino High School, a proto se u nás konaly přijímačky nanečisto, kde si žáci mohli dopředu vyzkoušet, jak bude vše probíhat. Odevzdávání přihlášek na naše gymnázium je stanoveno do 1. března a samotné přijímací zkoušky pak proběhnou 19.-20. dubna. Veškeré informace naleznete na našich webových stránkách www.dinoskola.cz
Těšíme se na Vás a všem uchazečům přejeme hodně štěstí!
Jak si osmáci a obě tercie užili lyžařský kurz?
Není třeba příliš slov, počasí ❄️ 🌨 ⛈ 💨 nikomu náladu nezkazilo a všichni si odvezli spoustu zážitků. Běžky, lyžování, jízda v maskách, zábavné večery, výborné jídlo, pár drobných pohmožděnin…. o tom všem vypovídají fotografie. Třídy měly skvělou příležitost se stmelit a lépe se poznat 🤗.

Scio ocenění

Na podzim 2021 se naše škola zapojila do projektu Národní testování a někteří z našich studentů dosáhli těch nejlepších výsledků v kraji.

Centrum Narovinu 

Přesně o tom je projekt podpory vzdělání Adopce na dálku – o komunikaci napříč kulturami, sdílení a osobních zkušenostech… Který daleko přesahuje jen ekonomickou podporu jednoho konkrétního dítěte ❤
Mezi adoptivními rodiči máme také hodně škol, včera se svoji kamarádkou propojili studenti z DINO SCHOOLS OF PRAGUE. Setkání to bylo velmi krásné a poučné na obou stranách – navzájem si prohlédli jak vypadá jejich třída a škola, zjistili odpovědi na své otázky a seznámili se i se spolužáky – Sheril chodí do třídy, kde je 87 studentů…
Připojte se také, více k projektu najdete zde ww.centrumnarovinu.cz/adopce/seznam-deti?zeme=cr#adopce

Beseda Planeta 300 – Madagaskar

Druhý stupeň Dinoschool se vydal na dobrodružnou cestu po jenom z nejpozoruhodnějších ostrovů světa. Poutavé promítání o životě na Madagaskaru doprovázel cestovatel a dobrodruh Adam Lelek zajímavým komentářem a právem byl po shlédnutí dokumentu zahrnut mnoha dotazy. Film přinesl dětem pohled na obyvatele tohoto ostrova a na jedinečné živočišné i rostlinné druhy. 🌱🐒🦇


Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.