Aktuality z gymnázia

 

 

Vážení rodiče,

dovolte mi Vás informovat o organizaci následujících týdnů.

V souvislosti s úterním vydáním pololetního vysvědčení nás zítra, tedy 3. 2., čekají pololetní prázdniny.

Příští týden nám pak navazují jarní prázdniny. Do školy se tedy Vaše děti vracejí v pondělí 13. února.

Z únorových akcí dále zmiňuji Přijímací zkoušky nanečisto pro žáky 5. tříd (15. 2., přihlášení u paní zástupkyně Nehasilové) a Školní ples (24. 2.).

Rodičům žáků 5. tříd také dále připomínám termín odevzdání přihlášek k přijímacímu řízení na gymnázium, a to do 1. března.

S předstihem bych Vás také rád informoval o dubnovém ředitelském volnu.

Jako každý rok se v dubnu budou konat přijímací zkoušky na gymnázium, letos to bude 17. a 18. dubna.

Jelikož potřebujeme zajistit maximálně klidné a tiché prostředí ve dnech konání těchto zkoušek, bude organizace těchto dnů následující:

17. 4. – ředitelské volno na gymnáziu (na celé základní škole – včetně 2. stupně ZŠ – probíhá standardní výuka)

18. 4. – školní exkurze pro třídy gymnázia a 2. stupně ZŠ (výuka tedy probíhá mimo školu; o konkrétních exkurzích budou třídy v následujících měsících informovány; výuka na 1. stupni probíhá standardně)

Vážení rodiče, přeji Vám pěkně strávené dny s Vašimi dětmi, žákům pak přeji, aby si odpočinuli po náročných týdnech a načerpali síly na další výuku.

Závěrem bych rád poděkoval pedagogickému sboru, učitelům, vychovatelům i všem dalším zaměstnancům školy za jejich skvělou práci.

Budeme se na Vás těšit po jarních prázdninách😊

S pozdravem

Mgr. Ondřej Zaorálek
ředitel školy

Naši žáci a studenti nám dělají neuvěřitelnou radost a ve světě nás velmi dobře reprezentují. Výsledky rádi sdílíme na sociálních sítí, neboť jsme na všechny moc pyšní.
Dnes bychom chtěli vyšvihnout umístění v nejprestižnějším ocenění, které se může v Taekwondo dosáhnout. Toto ocenění získají ti závodníci, kteří na turnajích v průběhu roku dosáhnou nejlepších výsledků. Letošní vyhlášení vítězové museli zvítězit na nejméně šesti turnajích a na ostatních získat maximálně stříbro!

No, a naše holky to zvládly 🤩.

Hana (16 let, 3. dan) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Extraliga Poomsae za rok 2022 v kategorii „junior“.

Irena (12 let, 1. poom) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Extraliga Poomsae za rok 2022 v kategorii „cadet“.

Zina (9 let, 6. kup) získala titul celkové vítězky v soutěži Taekwondo Národní Liga Poomsae za rok 2022 v kategorii mladších „pupil“.
Moc gratulujeme!!!

Vážení rodiče,

pro ty z Vás, kteří vzhledem k chybějícímu sortimentu ve školním obchodě s uniformami zakoupili části oblečení v jiném obchodě, bych chtěla porosit, aby toto oblečení doručili do školy (pí Trmalové) nejpozději do 1. 2. 2023.
2. 2. 2023 brzy ráno vše odvážíme k vyšití loga.

Jedná se pouze o ty studenty, kterým kvůli jejich postavě nesedí uniforma z našeho obchodu.
Podmínkou je, aby zakoupené oblečení vizuálně odpovídalo školní uniformě, bylo bez jakýchkoli vzorů, výšivek, nápisů apod.).

Sekunda A a 7.A zdraví z povinného lyžařského výcviku ❄️⛷🙂.

Naši studenti gymnázia a 2.stupně ve středu 11.01. 2023 rozhodli ve studentských volbách o budoucím českém prezidentovi. Již v prvním kole by poslali do čela státu Petra Pavla se ziskem 54 % hlasů. Volební účast dosahovala více než 70 %.
1. Petr Pavel – 64 hlasů
2. Danuše Nerudová – 28 hlasů
3. Pavel Fischer – 12 hlasů
4. Andrej Babiš – 11 hlasů
5. Marek Hilšer – 2 hlasy
6. Karel Diviš a Tomáš Zima – 1 hlas

Dne 15.12.2022 bylo na našich školách dost veselo 🙂. Žáci 2. stupně ZŠ a studenti nižšího gymnázia se mezi sebou „utkali“ ve španělské soutěži DÍA Ň. Tato soutěž spočívá v tom, že si každá třída vylosuje zemi, kde je španělština úředním jazykem a prezentuje ji tak ostatním doslova se vším všudy. Projekt se povedl, žáci a studenti byli pilní a úžasní….OLÉÉÉ 🙂!

Studentka našeho gymnázia dovezla z mistrovství světa ve stepu, pořádané v Chorvatsku zlatou medaili v kategorii juniorských formací a stříbrnou medaili za formaci – Produkce.
Vzhledem k počtu konkurenčních juniorských formací to považujeme za vynikající úspěch. Velká gratulace od nás všech…!
Naše škola ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy pořádala pro pražské školy anglickou jazykovou soutěž ENGLISH COMPETITION 2022.
Všem účastníkům děkujeme a gratulejeme ….. 😃👍👏🤩

Subterra florbalový turnaj středních škol. Dino, do toho…… 😁!!!!!

V rámci projektového týdene se část žáků ze tříd 8.A a Tercie zúčastnili projektu „Pestrá biodiverzita“. Během tohoto týdne navštívili mnoho zajímavých míst.
Jeden den jeli do Záchranné stanice pro volně žijící živočichy Velký Chlumec. Den na to se zúčastnili školního vzdělávacího programu „Pomáháme jim přežít“ v ZOO Praha.
Třetí den je čekala komentovaná prohlídka skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě.
Posledním výletem byla návštěva Národního muzea s exkurzí „Biodiverzita živočichů“, v rámci výstavy s názvem „Evoluce“.
Během celého týdne žáci natáčeli videa, která na konci týdne upravili a prezentovali je před spolužáky. Videa se jim moc povedla.

Projekt výchova ke zdravému životnímu stylu pokračuje  beach volejbalem. Po počátečním zahřívací rozcvičce jsme dali turnaj pět na pět. Plážový písek v listopadu jsme si velmi užili.

I letos máme svůj stánek na veletrhu středních škol Schola Pragensis. Zájem je velký, studenti nás skvěle reprezentují!:)

Vrátili jsme se z Beskyd s třídami oktávou a septimou.
První den jsme vyrazili vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm.
Druhý den jsme se vydali na túru směr Pustevny a stezka Valaška. Ze stezky korunami stromů jsme uvítali hezké výhledy i přes nepříznivé počasí.
Moc děkujeme našim studentům za společné zážitky, moc jsme si to s nimi užili! Budeme se těšit někdy příště. 🙂

Část 6.A a Primy se v latinskoamerickém centru Mi Tierra naučili připravovat venezuelský pokrm Arepas z kukuřičné mouky a s avokádovým salátem.

Část tříd 9. A a Kvarta A se pro tento týden spojily na každoroční projektový týden. Skupina zaměřená na všímavost (mindfullness) se během pondělí podívala do pražské galerie Kunsthalle a Muzea smyslů. Kromě trénování smyslů si mohli studenti vyzkoušet i virtuální realitu.

Sekunda se zúčastnila edukativní, poznávací a moc příjemné akce Španělsko křížem krážem. Studenti viděli vystoupení flamenkových tanečnic, zkusili si bubnovaní na cajones, sestavili mapu Španělska, poznali jeho čtyři jazyky, vyplnili znalostní křížovku na španělské osobnosti a na závěr ochutnali vynikajicí tapas.

S žáky 6. A a PRIMY A jsme v rámci Týdne Akademie věd ČR vyrazili na exkurzi do Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR. Děti se dozvěděly, co se na půdě ústavu odehrává a sami si vyzkoušely „očkovat“ rostliny proti nemocem, vytvořily si vlastní barvivo nebo ochutnaly zmrzlinu zmraženou tekutým dusíkem. Nakonec si všichni odvezli spoustu zážitků a také vysoutěžené odměny.

V gymnazijním klubu se odehrál kulečníkový turnaj, kde odehráli žáci výborné výkony.

Využili jsme krásného počasí a vyrazili se třídami Sekunda. A a 7. A do Dendrologické zahrady v Průhonicích. Děti se vydaly poznávat jehličnaté a listnaté stromy a podzimní přírodu. Po cestě parkem plnily různé úkoly – vyplňovaly pracovní listy, zjišťovaly informace a pořizovaly fotografie. Pro některé se stala cesta dobrodružstvím, nicméně jsme se všichni na konci odměnily v místní kavárně.

Prima a 6. třída běželi 700 m a kluci z kvarty běželi 1100 m. Někteří se umístili na stupních vítězů. Všichni se moc snažili a zasloužili si pochvalu!

V minulých dnech skončila 1. část našeho společného vzdělávacího projektu, který naše osmileté gymnázium každoročně pořádá s partnerskou školou Severo Ochoa.Přivítali jsme u nás španělské studenty, kteří na naší škole a v rodinách našich studentů strávili 10 smysluplných dní. Studenti tak mohli mezi sebou používat a zlepšovat angličtinu a španělštinu v širším spektru komunikace,
Španělé, díky školním akcím a rodinám, které se na projektu podílí, tak měli možnost poznat českou kulturu, národní zvyky, životní styl a hodnoty rodinného života.
Naše studenty čeká cesta do Španělska v květnu, a do té doby se budou všichni společně podílet na různých aktivitách.
!Que viva el proyecto New amig@s!

6.A a Prima A zdraví z adaptačního kurzu v Krkonoších⛰ 🚌 😀

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.