Aktuality ze základní školy

 

 

 

 

Žákyně naší školy Hana Lee soutěžila na mistrovství Evropy v Sesimbře v Portugalsku v kategorii juniorek ve WT Taekwondo Poomsae a obsadila nádherné 13. místo.
Také ještě závodila v té samé disciplíně v trojici juniorek, kde obsadily úžasné 6. místo. Předběhly tak elitními týmy z Finska, Turecka, Španělska, Portugalska a Ruska.🏅🏅🏅.

Minulý týden jsme na naší Dino Elementary School oslavili Den díkůvzdání, jeden z nejznámějších severoamerických svátků!

Třída 4.C navštívila prostory nadačního fondu LA VIDA LOCA, kde děti strávily krásné dopoledne ve společnosti jedné ze zakladatelek nadačního fondu, paní Martiny Opava, a pana primáře oddělení neonatologie nemocnice Na Bulovce. Zde se seznámily s náplní jejich práce a s krásným projektem Život v kufříku. Vyzkoušely si péči o novorozeňátko, zasoutěžily si v týmech a s velkou snahou připravily několik kufříků, do kterých nakonec vložily své obrázky a vzkazy. Uvědomily si, že život v milující rodině není samozřejmostí a že ne každý z nás tuto šanci od svého narození dostane. Na závěr ještě děti dostaly krásnou knížku s názvem Muchlinka od autorky Dominiky Boček. Děkujeme za Vaše pozvání, moc si toho vážíme, a přejeme co nejvíce naplněných kufříků tak, aby všechny děti měly svůj “životní příběh” kompletní a pěkně od začátku. ❤️

Den otevřených dveří

Ve dnech 23. 11., 7. 12., 11. 1., 1. 2. a 1. 3. se budou na naší základní škole konat Dny otevřených dveří:

9:00 a ve 12:00 vždy proběhne informační schůzka s vedením školy.

Po informačních schůzkách bude následovat prohlídka školy, během které můžete nahlédnout do výuky.  

Individuální návštěvy školy jsou možné po předchozí domluvě se zástupkyní základní školy Mgr. Ivou Doubravovou.

tel.: +420 240 200 083, +420 608 865 657
e-mail: iva.doubravova@dinoskola.cz

Od 8.11. do ☺️☺️ 12.11. byli žáci 3. tříd na škole v přírodě v hotelu Energetik. Zároveň plnili i plavecký výcvik. Během volných chvil chodili na procházky, vyráběli lampiony a taštičky. Na konci týdne se připojili k akci Laskavec a sbírali odpadky v okolí jejich hotelu. Třídy 3.A i 3. B si školu v přírodě určitě užily. 😀

Here students in 2nd grade English are making fruit mosaics from Autumn leaves. This activity paired nicely with a discussion about the different parts of the leaf, colors, and fruits.

🎃 👻 🎃 Oslava Halloweenu 🎃 👻 🎃

🧙🏽‍♀️ 👻 🎃 Haunted House 🧟‍♂️ 🦇 👻

Kreativita našich žáků a studentů je až překvapující 😀

V pátek 22. 10. naše škola oslavovala Halloween 🧟‍♂️ 🦇 🧙🏽‍♀️ 👻 🎃

Závěr projektového týdne sedmičky a sekundy se nesl v duchu umělecké tvorby. 🖼 🖌✍
Fantazii a kreativitě se meze nekladly.
Přenést zážitky z inspirativních výletů do 3D obrazu tzv. diorámy zvládli všichni dokonale.
Určitě je patrné, která dioráma je z moře a která z rybníka. 😉
Výstavka děl bude nějakou dobu zdobit třídy v naší škole.

Týden španělské vášně primy a šesťáků byl úctyhodně zakončen. ✌ Victoria✌

Legend a pověstí o Staroměstském orloji a Staronové synagoze by se daly sepsat knihy….📚 📖
A o to se pokusili primáni a šesťáci…. Vytvořili vlastní legendy, které sepsali na pergameny a poté tyto svitky byly nalezeny a objeveny investigativními novináři.😉 📜 🎥 🎤 Vzniklo tak spoustu reportáží, jak bulvárních, tak seriózních, které si pak vzájemně předávali.✌
Projektový týden o pražských pověstech byl zdárně ukončen✌
Není života bez vody.💧💦
Není dne, aby se o vodě něco nového nepřiučili naši deváťáci a kvarta.
Trasa z Bedřichova k přehradě Josefův důl byla cílem jich předposledního projektového dne.
A vybrali si opravdu půvabnou část naší republiky, okolí Josefovské přehrady je úchvatné.

Cesta na dopravní hřiště. Poznávání obce, značek, vybavenosti.

Jak si umí Španělé užívat stolování, to si vyzkoušeli šesťáci a primáni. 🍽 Dobroty plné zeleniny, ryb a různých omáček si dopřávali v gartrokoutku a ve venezuelské restauraci Aperas de Lyna. Tento den se zdá býti velmi vydařený.😋 🤩

Druhý projektový den kvarty a deváté třídy. 🚲
Skvělý nápad si prohlédnout vodní nádrž ze sedla kola 🚴‍♂️ 🚴‍♀️ 🚵‍♀️ 🚵‍♂️ 🙂
Z Prahy až ke Kutné Hoře, kde je vodní nádrž na říčce Vrchlici, dojeli studenti na kole.
Prohlédli si tuto stavbu sloužící především jako zdroj pitné a užitkové vody.
Věděli jste, že je jedinou klenbovou betonovou hrází v České republice 🤩?
Kvarta a devátá třída v rámci projektového týdne zkoumá vodu jako základ života.
A kde jinde začít, než ve Výzkumném vodohospodářském ústavu T.G. Masaryka v Praze👍.
A co na to studenti:
„Víme jak plánují a hlavně testují různé vodní stavby, např. lávka v Troji nebo model plavebního kanálu v Děčíně, který čeká už 20 let na realizaci.
Z mikrobiologického rozboru odpadní vody lze zjistit například zvýšený výskyt covid v určitém místě, třeba i škole, nebo v jakých místech a v jakém čase lidi užívají různé drogy!
Dozvěděli jsme se, že na Mostecku je další problém s revitalizací povrchových uhelných dolů. Místo dolů bylo vytvořeno jezero, ale výpar vody je tak velký, že hladina klesá. A místní města nemají finance na velké množství vody, kterou by museli kupovat, aby se jezero doplňovalo. Nenapadlo by nás, na co všechno se musí při plánování takovýchto staveb myslet.“
Pražskými pověstmi a legendami se v průběhu projektového týdne doslova prokousávají šesťáci a primáni 😁💪
Naladěni dokumentem, filmem a kvízem o pověstech vyrazili pátrat do historických částí Prahy a do Muzea pražských pověstí a strašidel. 👻 😈🧛‍♀️ Oběd a zákusek v podobě tradičního trdelníku byl odměnou za jejich výkony 😋. Moc si to užili!
Jako ryby 🐠 🐟 🦈 ve vodě se sedmáci a sekunda pohybovali v mořském světě.😉 Aby ne, přednášející odborník na mořské ryby, korály a sasanky byl zahlcen všemožnými dotazy od našich žáčků. Vášnivá debata o chování a vývoji žraloků byla zakončena poutavým filmem.

A všichni už teď ví, jaký je rozdíl mezi parybami a rybami. 🧐
Druhý den sedmé třídy a sekundy probíhal ve škole a nikdo nelenil. 💪✍
Děti tvořily své projektové deníky plné zážitků a informací z výletu ve Vodňanech.
Zahloubaly se do úkolů týkajících se vodního prostředí a ochrany ryb.
Na závěr s bravurou prezentovaly své odpovědi v anglickém jazyce.
Španělské dny pokračují, gloria.
Zahrát si interaktivní hru a získat tak cenné informace o slavných osobnostech Španělska se povedlo šestákům a primě.
Poznali tradiční tanec flamengo 💃 a vyrobili si svůj vlastní vějíř.
Jedním z projektů devátého ročníku je projekt CESTA. 🚍
První den jsme strávili procházkou po okolí, podívali jsme se na rozhlednu Královku a zastavili se i na Prezidentské chatě🛕.
Druhý den jsme si udělali celodenní výlet, ráno jsme si přivstali a vyrazili na autobus do Liberce.
Tam jsme navštívili Babylon, zahráli si bowling a
odpoledne vyšlápli Ještěd. ⛰
Sledujte náš projekt na instagramu @projektcestadinosauri a na webu projektcesta.webnode.cz
Projektový týden se nám krásně rozjíždí 👍
Začala cesta po stopách španělské kultury v Praze.
Skupinka primy a šesté třídy navštívila chrám Panny Marie Vítězné, aby si prohlédla Pražské jezulátko…dárek od španělské královny. Směrem přes Kampu došla ke Španělské synagoze s maurskou výzdobou. Jako sladkou možná i 🌶🌶 tečkou zdařilého výletu byla návštěva mexické restaurace Casa Blů s vynikající quesadillou a nachos. 🌯 🥙 🥘
Dalším projektem tohoto týdne je zkoumání tajemného světa ryb.🐠 🐟 🐡
Dnešní výlet do vodňanské rybářské školy opravdu stál za to.👍 Studenti byli doslova uchváceni jeseteřími plůdky, mláďaty i dospělci. Jistě pochopili, jak jsou jeseteři užiteční. Mohli sledovat rybníček z učebny pod vodní hladinou, a akvária zaměřená na život v českých řekách a rybnících. Skvělý začátek projektového týdne 🤩
Třída 7.A se včera vydala do Průhonického parku v rámci výuky přírodopisu 🌲🌳🌿🌾.
A jejich dojmy:
„Naučili jsme se poznávat domácí i exotické stromy, keře a byliny. Pomocí aplikace a mapy jsme našli některé velmi zajímavé druhy. Napočítali jsme spoustu tisů, rododendronů a dubů. Teď už víme, že ne jenom hortenzie v září stále kvetou. V jednom z rybníků se objevili kapři Koi 🐡 a jsou docela velcí. No a ušli jsme 7 kilometrů“ 🌝

Autor krásných fotek: Petra Dovhunová

Na závěr měsíčního tématu “Pohádky” si čtvrťáčci odskočili na interaktivní výstavu s názvem Svět pohádek Boženy Němcové, která symbolicky oslavuje 200. výročí autorčina narození. Děti se zde alespoň na chvíli mohly díky své fantazii stát součástí pohádkových příběhů, dozvěděly se, jaký byl život B. Němcové a její tvorba, prohlédly si jednotlivá pohádková prostředí a více než 50 kostýmů z pohádek zfilmovaných na námět B. N. 👵🏼

🌲Hledáme Krakonoše🌲
Děti z 1.A, 1.B a 2.A mají za sebou pětidenní pobyt v Peci pod Sněžkou.
Za celé čtyři dny však Krakonoše nepotkaly, a tak se za ním vydaly na Sněžku.
Při výstupu si vedly všechny třídy velmi zdatně, a proto si pro děti Krakonoš přichystal odměnu.

V hernách si užíváme poslední letní dny, hrajeme si a zkrášlujeme zahradu. 🙂🌺🦋🍀🌞

Třídy 1.A, 1.B a 2.A posílají pozdravy z Kolínské boudy. 😊

Paleontologové, třeste se! 👆🏽
Čtvrťáčci se v rámci vlastivědy vydali do interaktivního muzea Trilopark na výstavu s názvem Nelítostný pravěk. Děti cestou časem prováděl fundovaný lektor, zatímco si mezi sebou předávaly vzácné exempláře, např. zuby dinosaurů, trilobity, hlavonožce aj.
Ve druhé části si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké je to být paleontologem – společně odkryly model dinosaura rodu Deinonychus v životní velikosti a vytvořily si sádrové modely vyhynulých živočichů. 🦕🦖
3.A navštívila sklárnu. Po komentované prohlídce si každý vyrobil svou mozaiku. Všem se podařilo udělat originální výrobek. 🙂
Určitě doporučujeme navštívit tuto malou sklárnu na Sázavě. 😊

Primáni a šesťáci posílají pozdrav z adaptačního kurzu v Krkonoších. Všichni zdolali Sněžku a užívali si krásného počasí při hrách a výletech. 😊

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.