Aktuality ze základní školy

 

 

 

 

Den otevřených dveří


Den otevřených dveří  pro rodiče budoucích prvňáčků proběhne online formou dne 12. 1. 2021 od 16 hodin.
Bližší informace obdržíte od zástupkyně pro ZŠ Mgr. Ivy Doubravové.

tel.: +420 240 200 083, +420 608 865 657
e-mail: iva.doubravova@dinoskola.cz

Mikulášská

I letos si mikulášskou nadílku děti moc užily :-)


Vyrábění adventních věncůCOVID-19 SPORT NEPORAZÍ – rozhovor s finalistkou Mistrovství Evropy on-line.

V květnu 2020 se žákyně naší školy Irena Lee jako členka reprezentace ČR skupiny B i přes covidová opatření zúčastnila Mistrovství Evropy, které úplně poprvé proběhlo ON-LINE. Co to přesně je a jak úspěšně si vedla si přečtěte v rozhovoru.

ROZHOVOR:

Je finále Mistrovství Evropy v poomsae on-line Tvůj zatím největší úspěch?

Určitě ano, já jsem byla nejvíc překvapená, že jsem se dostala do finále mezi osmičku závodnic tím, že jsem porazila 56 soupeřek z 24 zemí celého světa a vůbec nevadí, že jsem skončila ve finále osmá za Američankou, Turkyní, Filipínkou, Němkou, Rumunkou a Řekyněmi. A dostala jsem za finále i medaili, ta se normálně nedává, ale při on-line mistrovství jsem ji dostala. Akorát za mnou cestovala z Holandska celé 4 měsíce.

Vysvětlila bys nám, co znamenají závody on-line?

Letos jsme takové závody zažili díky koronaviru úplně poprvé. Soutěží se v technických sestavách, kterým se v taekwondu WT říká poomsae. Rozhodčí vylosují sestavy, které my závodníci musíme předvést. Při normálním závodě soutěžící nastoupí na plochu, zacvičí určenou sestavu a rozhodčí ji ihned obodují. Při soutěži on-line to probíhá tak, že závodník natočí své cvičení na video podle určených pravidel a umístí na youtube. Hodnocení probíhá později on-line přes Facebook, kde mezinárodní rozhodčí zhlédnou video a přidělí body. Video i bodování rozhodčích můžou sledovat všichni po celém světě on-line.

Jak Tě takové závodění bavilo?

No, pro mě to bylo lepší, protože jsem byla méně vystresovaná, než na normálních závodech, protože při natáčení videí nebylo kolem tolik diváků, kteří mě vždycky znervózňují. Docela jsem si natáčení užila, ale hrozně jsem se bála pak při hodnocení rozhodčích, strašně jsem si přála postoupit do každého dalšího kola, to byly nervy, trvalo to několik dní.

Jak jsi trénovala v období covidového uzavření škol a tělocvičen?

Já mám štěstí, cvičila jsem se sestrami venku na zahradě, nebo doma v obýváku, takže jsem na závody měla hodně natrénováno. Závodní videa jsme také natáčeli venku. Mám výhodu, že mým trenérem je můj taťka, takže jsem mohla bez problémů cvičit i v době, kdy jsme nemohli do tělocvičny. Ostatní děti ale cvičily také, a to podle výukových videí, která připravili trenéři našeho klubu a jedno posilovací video jsem připravila i já.

Jak dlouho cvičíš taekwondo WT a co Tě na něm baví?

Je mi deset let, taekwondo cvičím od svých šesti let, takže čtyři roky, ale od pěti jsem se zároveň věnovala také gymnastice. Tu už teď ale bohužel nestíhám, protože mám hodně učení a také tréninků taekwondo. Na taekwondu mě baví, že máme každý trénink jiný, cvičíme kopy, údery, sestavy, sebeobranu, trénujeme přerážení a se zbraněmi a při tom všem hrajeme spoustu her, také jezdíme na zimní a letní soustředění. V klubu mám bezva trenéry a spoustu skvělých starších i mladších kamarádů. Díky taekwondu také hodně cestuju.

Jak často a kde trénuješ?

Chodím do školy zde v Petrovicích. V září se náš klub Taehan Praha přesunul z centra sem do tělocvičny Základní školy na Veronském náměstí, takže teď nemusím za tréninky tak často dojíždět. Mám to kousek pěšky. V Praze cvičím v úterý a ve čtvrtek odpoledne. Kromě toho ale ještě trénuji v pondělí a v pátek v Kolíně.

Jaké máš plány do budoucna?

No, nejdřív bych se chtěla dostat na osmileté gymnázium tady v Petrovicích, ale ve sportu je mým cílem získat černý mistrovský pás a dostat se do Centra talentované mládeže, odkud se pak při dobrých sportovních výsledcích můžu dostat i do reprezentace ČR do skupiny A stejně jako moje sestra a další závodníci z našeho klubu. Teď si ale ze všeho nejvíc přeju, aby nám kvůli covidu zase nezavřeli školu a tělocvičnu.


Werichova vila

Dne 29. 9. žáci 3.B navštívili Werichovu vilu na Kampě.

Seznámili se s osobností Jana Wericha a navštívili místo, kde mnoho let žil a tvořil.

Celý prostor je koncipován velmi příjemně a dětem srozumitelně. Werichova pracovna, spolupráce s Voskovcem, Osvobozené divadlo i to, jak se dříve točily filmy, je představeno ve všech patrech vily. Ve sklepení pak na děti čekal sám Golem se svojí legendou. V závěru si všichni sošku z hlíny vyrobili.

Odcházeli tak s představou, kdo to byl Jan Werich a zároveň s vlastnoručně vyrobeným amuletem – Golemem, který je bude chránit.


Škola v přírodě

Posíláme pozdravy z několika výletů z Kolínské boudy. Navštívili jsme lanové centrum v Peci pod Sněžkou, rozhlednu na Hnědém vrchu a Stezku korunami stromů. Do toho jsme stihli bazén a karnevalové tvoření. Zdravíme 2.A + 2.B


Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

Informace


Školné

Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

Doprava dětí

Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

Stravování

Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

Jak se k nám dostanete?

Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.