Aktuality ze základní školy

 

 

 

 

Pozdravy ze ŠVP
Prvňáčci a druháčci zakončili pobyt v Bělé pod Bezdězem projížďkou na koloběžkách a večer představili své masky na maškarní párty. 😊
🛴 🥳
Škola v přírodě
První a druhé třídy posílají pozdravy z Bělé pod Bezdězem. 🍂 🍄
Náš první týden 🥰.
Prvňáčkové pracovali pilně jako včeličky 🐝.

6.A a Prima A zdraví z adaptačního kurzu v Krkonoších⛰ 🚌 😀

Zahájení nového školního roku proběhlo ve čtvrtek 1. září v 9:00 hodin před hlavním vchodem do budovy, kde po představení pedagogického sboru vcházely slavnostně …. a za hudebního doprovodu 🙂 jednotlivé třídy do budovy školy, aby si mohly prohlédnout své nové třídy. 🤩🌞🧰🚪

V družině se uskutečnila dlouho dětmi očekávaná akce DINO má talent!
Za velké divácké podpory z řad dětí předvedlo svá vystoupení několik zpěváků a zpěvaček, tanečníků, tanečnic a tanečních uskupení. Byla to opravdu velkolepá show se vším všudy včetně skvělého moderátora. Ti nejlepší byli odměněni drobnými dárky a diplomy, avšak ani ostatní účastníci nepřišli zkrátka. Všichni si za svou odvahu a čas strávený přípravami zasloužili odměnit.

Více fotek a videí všech vystoupení naleznete na odkazu: https://photos.app.goo.gl/e1445SJ7RcNDZmcZ9.
4.B společně navštívila rozhlednu na Petříně a Bludiště.
Návštěva proběhla jako závěr naší celoroční práce. Praha nás znovu ohromila krásou a velkolepostí. Všechny památky jako na dlani protkané Vltavou, fantastické výhledy, pocit hrdosti na naše překrásné hlavní město, dějiny a kulturu, to všechno jsme vnímali plnými doušky. Počasí nám přálo a my jsme se procházeli, hráli jsme si, hodně se smáli a žasli, jak je u nás dobře. Jako tečka za tvrdou prací, kterou jsme odvedli, se nám den maximálně vydařil. 😊

Žáci 3.A a 3.B byli na výletě na Pražském hradě. Navštívili chrám sv. Víta, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. V teplém počasí si užili zmrzlinu a trdelník v Nerudově ulici. 🏰🍦😊

Zpestření v podobě plážového dne se díky počasí vydařilo na jedničku. Děti si vodní bitvu opravdu užívaly a navíc se krásně v horkém dni osvěžily. Občerstvení v podobě melounových “nanuků” a drinků jim pak po všech soubojích přišlo jistě vhod.😊

Více fotek z plážového dne naleznete na tomto odkazu:

Jak se dělá tanečník

4.B navštívila workshop v divadle Bravo. Bývalé Branické divadlo nezapře svoji dlouholetou divadelní historii. Představení pro nás přichystali studenti konzervatoří a osmiletého gymnázia jen o něco málo starší než my. Byli jsme zasaženi hudbou, barvami, styly a kostýmy. Celým představením nás provázel skutečný pedagog, který tanec vyučoval. Dovolil nám nahlédnout do zákulisí této krásné ale jednoznačně náročné profese.
Jak nám také vysvětlil, jde o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, která v mnoha regionech dosud chyběla a zcela se vymyká. Byl to pro nás skutečný zážitek. Například číslo stepu nám všem vzalo dech. Doporučujeme nejen budoucím tanečníkům.👏
4.B se zúčastnila jazykového pobytu ve Lhotě pod Rohanovem na Šumavě.
Prožili jsme nezapomenutelný týden uprostřed nádherné přírody. Objekt, kde jsme byli ubytováni, byl výborně vybaven pro naše aktivity venku i uvnitř. Vařili výborně i počasí nám přálo.🌞Anglický tým pro nás připravil napínavou a tvořivou celotýdenní hru. Princip byl postaven na týmové spolupráci, respektu k druhým a schopnosti domluvit se i v náročnějších situacích. Výlety v blízkém okolí a na rozhlednu Javorník nás zavedly do zákoutí, která ve svých dílech velmi působivě popisoval Karel Klostermann. Obdivovali jsme také sochu tohoto spisovatele přímo ve vesničce Javorník.😊

1.A v divadle
Tatínek není k zahození (Divadlo v Dlouhé)

Dne 14. června jsme navštívili divadelní představení Tatínek není k zahození. S některými příběhy jsme se nesetkali poprvé, neboť z knihy Tatínek není k zahození od Arnošta Goldflama jsme si již několikrát četli.
Děti si kulturní zážitek moc užily. 🙂
Žákyně třetí třídy a taekwondistka Zina Lee pokračuje ve vítězném tažení. Ač nejmladší v kategorii KIDS B, vyhrála v sobotu 11.6.2022 zlato na turnaji v Rakousku – Hanmadang 2022. Společně s týmovými kolegyněmi obsadily všechny medailové příčky, takže na závodnice z Rakouska, Německa a Holandska už medaile nezbyly.
Kromě toho Zina zastoupila zraněnou kamarádku a naskočila do závodu dvojic také ve starší kategorii kadeti B, kde se děvčatům také podařilo hladce zvítězit. Takže si Zina z Rakouska veze dokonce dvě zlaté medaile.
Dnes bude skládat zkoušky na vyšší technický stupeň (7.kup – žlutozelený pásek) před zkušebním komisařem, tak držme Zině place!

Dne 9. 6. se naši žáci zúčastnili dětského šachového dne pořádaného v rámci mezinárodní akce Chess Prague festival. Jejich úkolem bylo projít osm stanovišť, která byla všechna zaměřena na jejich znalosti této královské hry. Naše výprava si se všemi z nich poradila naprosto s přehledem, za což byla v závěru odměněna. Akce byla velmi pěkná a dětem se líbila. 😊

Na Harry Potter dětském dnu se děti po projití přepážky na nástupišti 9 3/4 ocitly v kouzelném světě. Tam si na pěti stanovištích mohly vyzkoušet hod na Pána zla Voldemorta, slalom na koštěti nebo ochutnat Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Odvážlivci si také uvařili své lektvary. Po absolvování všech stanovišť na děti čekalo kouzelné občerstvení. V závěru odpoledne byly odměněny speciálními odměnami nejhezčí masky. Děti si tento den užily, což je nejdůležitější. 😊
Největší zábavou byl fotokoutek, kde se děti mohly nechat libovolně vyfotit s všemožnými rekvizitami ze světa Harryho Pottera.

Třída 3.A a 3. B. navštívila Kutnou Horu. Naše cesta začala prohlídkou Kostnice a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie. Poté jsme se přesunuli ke chrámu sv. Barbory. V centru města jsme si prohlédli i Morový sloup. Měli jsme krásné počasí a děti si výlet určitě užily.

Někteří žáci z 8.A a 9.A a studenti z tercií a kvart se zúčastnili jazykového pobytu s výukou španělštiny v Málaze, Španělsko a získali tak certifikát o úrovni znalosti španělského jazyka.

Sedmička a sekunda opět nezklamala.👍💪 Kluci opět vybojovali krásné druhé místo, tentokrát v okresním nohejbalovém turnaji a čeká je krajské kolo. Kvarta nezaostala, sice si nesou méně populární bramborou medaili, o to víc však bojovali až do konce. 👏👏👏

Výuka v přírodě s výhledem na Hostivařskou přehradu

Krásné a prosluněné jarní dny přímo lákají k výuce na čerstvém vzduchu. Třídy 1.A a 1.B se proto vyrazily vzdělávat na jeden den k nedaleké Hostivařské přehradě. Občas je fajn vyměnit prostředí školní třídy za přírodu. Čtení a řešení matematických příkladů s doprovodem živé hudby (🌳🦆 ) nám šlo zase o kousek lépe. 

McDonald’s cup a naše týmy💪👋 Vedly si skvěle, postupujeme!!!!👏👏👏
Tým složený z žáků 2. a 3. tříd vyhrál všechny zápasy a postoupil do kvalifikace o krajské kolo. Ve starší kategorii se umístil tým složený z žáků 4. a 5. tříd na hezkém 4. místě.
McDonald’s cup

Trochu změna v hodině tělesné výchovy – prima a 6.A vyrazily se svým učitelem tělocviku do do Hop arény v Čestlicích.🤸‍♀️🤸‍♂️🧗‍♂️ Děti si skákání moc užily a zdokonalily se ve sportovní gymnastice.🤩

HOP aréna

Pálení čarodějnic 2022

Pálení čarodějnic

Fata Morgána – moderní skleník v trójské botanické zahradě byl cílem vzdělávacího výletu sedmičky a sekundy.🌵🌴🎍 Každoroční pořádaná výstava motýlů všechny zaujala a každý si přišel na své. Děti si mohly pořídit úchvatné fotografie, prohlédnout vývoj motýlů od vajíčka po dospělce a někteří si dokonce některé druhy ochočili.😉 🐛 🦋

Prvňáčci a druháci mají za sebou fotbalový turnaj. Všichni byli úžasní a stateční.
Druháci bez zaváhání vyhráli všechna utkání, nesou si domu 🥇 a postupují do semifinále.
Prvňáčci bojovali až do úmoru do poslední vteřiny a obsadili krásné šesté místo.👍

Prvouka v 1.A

1.A posílá pozdravy ze čtvrteční hodiny prvouky. Využili jsme krásné jarní počasí a vyrazili jsme si prohlédnout do přírody jarní květiny. Cestou na Hostivařskou přehradu jsme si také zopakovali dopravní značky a hodiny – které jsme si vzali s sebou ven. 🌞

V 5.A přivítali jaro. Učit se dá vždy a všude 😊.
Užili si fotografování jarní přírody a fotky teď zdobí třídu, která se proměnila ve fotogalerii.
V rámci předmětu Svět práce vytvořila 4.B město Nový Mariupol.
Těšíme se, až domy v tomto těžce zkoušeném místě budou zase tak barevné, různorodé a plné radosti jako ty naše z kartonu.

Naše škola se zúčastnila okresního přeboru ve volejbale. Šesťáci a sedmáci bojovali statečně a odnesli si v kategorii chlapců zlato🥇, dívky také nezahálely a byly čtvrté🎖. Gratulujeme a jsme na vás pyšní💪💪

A další chvályhodný počin, který nás všechny hřeje u 💛 💙. Deváťáci a kvarta již delší dobu střádali peníze, které plánovali využít na pomoc. Bez zaváhání se rozhodli částku 6000,- poslat na organizaci Člověk v tísni, která nyní intenzivně pomáhá obětem na Ukrajině. Děkujeme Vám všem. 🤗 😇

Jak si osmáci a obě tercie užili lyžařský kurz?
Není třeba příliš slov, počasí ❄️ 🌨 ⛈ 💨 nikomu náladu nezkazilo a všichni si odvezli spoustu zážitků. Běžky, lyžování, jízda v maskách, zábavné večery, výborné jídlo, pár drobných pohmožděnin…. o tom všem vypovídají fotografie. Třídy měly skvělou příležitost se stmelit a lépe se poznat 🤗.
Žákyně naší školy Hana Lee soutěžila na mistrovství Evropy v Sesimbře v Portugalsku v kategorii juniorek ve WT Taekwondo Poomsae a obsadila nádherné 13. místo.
Také ještě závodila v té samé disciplíně v trojici juniorek, kde obsadily úžasné 6. místo. Předběhly tak elitními týmy z Finska, Turecka, Španělska, Portugalska a Ruska.🏅🏅🏅.

Minulý týden jsme na naší Dino Elementary School oslavili Den díkůvzdání, jeden z nejznámějších severoamerických svátků!

Třída 4.C navštívila prostory nadačního fondu LA VIDA LOCA, kde děti strávily krásné dopoledne ve společnosti jedné ze zakladatelek nadačního fondu, paní Martiny Opava, a pana primáře oddělení neonatologie nemocnice Na Bulovce. Zde se seznámily s náplní jejich práce a s krásným projektem Život v kufříku. Vyzkoušely si péči o novorozeňátko, zasoutěžily si v týmech a s velkou snahou připravily několik kufříků, do kterých nakonec vložily své obrázky a vzkazy. Uvědomily si, že život v milující rodině není samozřejmostí a že ne každý z nás tuto šanci od svého narození dostane. Na závěr ještě děti dostaly krásnou knížku s názvem Muchlinka od autorky Dominiky Boček. Děkujeme za Vaše pozvání, moc si toho vážíme, a přejeme co nejvíce naplněných kufříků tak, aby všechny děti měly svůj “životní příběh” kompletní a pěkně od začátku. ❤️

Den otevřených dveří

Ve dnech 23. 11., 7. 12., 11. 1., 1. 2. a 1. 3. se budou na naší základní škole konat Dny otevřených dveří:

9:00 a ve 12:00 vždy proběhne informační schůzka s vedením školy.

Po informačních schůzkách bude následovat prohlídka školy, během které můžete nahlédnout do výuky.  

Individuální návštěvy školy jsou možné po předchozí domluvě se zástupkyní základní školy Mgr. Ivou Doubravovou.

tel.: +420 240 200 083, +420 608 865 657
e-mail: iva.doubravova@dinoskola.cz

Přijďte zažít Vaši novou školu osobně


Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Rádi Vás uvítáme na dnech otevřených dveří, nebo přijďte navštívit vyučování a poznejte, jak to u nás chodí.


  • Werichova vila
  • ŠVP 2.A + 2.B
  • Výtvarná soutěž

  Informace


  Školné

  Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

  Doprava dětí

  Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

  Stravování

  Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

  Školní poradenské pracoviště

  Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

  Jak se k nám dostanete?

  Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.