ondrej zaoralek

Mgr. Ondřej Zaorálek

Ředitel základní školy a gymnázia
ondrej.zaoralek@dinoskola.cz

Základní škola sehrává v životě dítěte mnohem větší roli než pouze plnění povinné školní docházky.
Už na prvním stupni si žáci kromě osvojení nových znalostí a dovedností zvykají přebírat odpovědnost za sebe samé, učí se samostatnosti a také tomu, jak dobře vycházet s ostatními. V tomto procesu pokračují žáci také na druhém stupni, přičemž nároky na ně kladené se zvyšují úměrně k jejich věku i vyspělosti.
Úkolem učitelů je pomáhat dětem překonávat překážky, které se jim staví do cesty, učit je hledat správná řešení a podporovat jejich komplexní rozvoj.
Základní škola má tak pro žáky klíčový význam a z toho důvodu mě velmi těší, že jsem její součástí.

Gymnázium pro mne vždy představovalo magické místo. Z malých dětí se zde v průběhu studia stávají dospělí lidé s vlastními názory a uceleným pohledem na svět. Tedy jakýsi můstek mezi dětstvím a dospělostí. Je to zároveň místo, které koncentruje poznání širokého spektra oborů. Studenti zde získávají rozhled, který budou využívat po zbytek svého života. Gymnázium je místem, kde se neustále něco děje, vše je neustále v pohybu. Je vzrušující být u toho. Přál bych si, aby to bylo také místo, kde se studenti cítí dobře, odkud nebudou chtít odcházet a kam se jednou budou rádi vracet.

Vzdělání

• Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta – Bohemistika
  • Univerzita Karlova v Praze, Pedagogická fakulta – Občanská výchova/Základy společenských věd

Kurzy