Tereza Hajžmanová

Mgr. Tereza Hajžmanová

Učitelka biologie a chemie
tereza.hajzmanova@dinoskola.cz

Už odmalička mě bavilo objevování všeho živého kolem mě. Zřejmě i vlivem mých rodičů, kteří jsou oba učitelé. Příroda mě neustále něčím překvapovala a vlastně překvapuje dodnes. Jsem ráda, že mohu své dosavadní znalosti a zkušenosti, získané při studiu či praxí, předávat při hodinách biologie a chemie. Když učím, snažím se, aby si žáci dávali učivo do souvislostí v běžném životě. Největší radostí je, když vidíte ve tváři člověka, kterého učíte, že pochopil, že záhada přestala být záhadou. Ten moment dává mé práci smysl. A pokud někoho biologie či chemie baví natolik, že se jim chce věnovat i v budoucnosti, jsem šťastná, že jsem mohla být u začátku této cesty.

Vzdělání:

• Masarykova univerzita – biologie a chemie se zaměřením na vzdělávání.
  • Karlova univerzita – biologie se zaměřením na vzdělávání

Praxe:

• Anglicko-českém gymnázium Amazon
  • doučování biologie a chemie, příprava na přijímací zkoušky
  • lektor na letních táborech

Zájmy:

• cestování