Ing. Zuzana Novosadová

Mgr. Zuzana Novosadová

Třídní učitelka TERCIE A
zuzana.novosadova@dinoskola.cz

Ta jiskřička pochopení, která se objeví v očích žáků, když pochopí něco komplikovaného. Přesně takové momenty mne ženou vpřed. I ty nejkomplexnější biologické i chemické principy světa se dají vysvětlit jednoduše tak, aby to pochopil každý. Kdo pochopí, jak by mohl přírodě škodit? V žácích se snažím budovat vztah k prostředí kolem sebe, aby chápali z čeho se skládají věci denní potřeby a jak toho poznání můžeme využít. Sleduji také výsledky nejnovějších výzkumů a snažím se látku v hodinách udržovat aktuální.
Vystudovala jsem přírodovědeckou fakultu univerzity Karlovy (obor molekulární biologie a biochemie organismů) a několik let jsem působila ve vědě. Je pro mě čest podílet se na vyučování na DINO a přispívat svým dílem k poznání mladé generace. Jejich vztah k přírodě bude jednou určovat směřování života na naší planetě. Vzdělání otevírá mnohé dveře a rozšiřuje obzory.

• popularizace vědy v rámci České akademie věd
• lektorka na kurzech biologie pro mládež v rámci spolku Arachne
• doučování anglické konverzace

Zájmy