Mgr. Ivana Černá

Třídní učitelka 3.A
ivana.cerna@dinoskola.cz

Učitelkou jsem se chtěla stát už od dětství, o jiném povolání jsem vlastně ani nepřemýšlela. Od mládí jsem pracovala s dětmi v různých oddílech a v létě na táborech. I po dlouholeté praxi ve školství mě učení stále baví a naplňuje. Zhruba na tři roky jsem si ze školy „odskočila“ do jiné profese, pak jsem se vrátila a získala jistotu, že jsem si dobře vybrala. Pracovala jsem také jako fakultní učitelka a své zkušenosti jsem předávala studentům.
Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Studium jsem ukončila v roce 1987.

Vzdělání

• PF UK Praha – Učitelství pro 1. stupeň ZŠ
Kurzy a další vzdělávání
• Osobnostní a sociální výchova
• Kooperativní učení
• Tvořivá škola – činnostní učení
• Práce s žáky se specifickými poruchami učení
• Prevence šikany na školách
• Zdravotník zotavovacích akcí

• Od roku 1992: FZŠ Mezi Školami Praha 5, ZŠ Na Líše Praha 4, ZŠ Jižní Praha 4

Zájmy

Ve volném čase ráda čtu, navštěvuji divadla, cestuji, chodím se psem na procházky do přírody.