Mgr. Ivana Černá

Třídní učitelka 4.A
ivana.cerna@dinoskola.cz

Učitelkou jsem se chtěla stát už od dětství, o jiném povolání jsem vlastně ani nepřemýšlela. Od mládí jsem pracovala s dětmi v různých oddílech a v létě na táborech. I po dlouholeté praxi ve školství mě učení stále baví a naplňuje. Zhruba na tři roky jsem si ze školy „odskočila“ do jiné profese, pak jsem se vrátila a získala jistotu, že jsem si dobře vybrala. Pracovala jsem také jako fakultní učitelka a své zkušenosti jsem předávala studentům.Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Studium jsem ukončila v roce 1987.Vzdělání• PF UK Praha – Učitelství pro 1. stupeň ZŠKurzy a další vzdělávání• Osobnostní a sociální výchova• Kooperativní učení• Tvořivá škola – činnostní učení• Práce s žáky se specifickými poruchami učení• Prevence šikany na školách• Zdravotník zotavovacích akcíPraxe• Od roku 1992: FZŠ Mezi Školami Praha 5, ZŠ Na Líše Praha 4, ZŠ Jižní Praha 4ZájmyVe volném čase ráda čtu, navštěvuji divadla, cestuji, chodím se psem na procházky do přírody.