Den, kdy se mlčelo

Vítězný únor 1948. Kolektivizace. Komunismus. Přestože mají tyto pojmy trpkou příchuť, je nezbytné šířit jejich podstatu a příběhy s nimi spojené mezi mladé studenty. Proč? Aby si další generace, které danou dobu nezažily, uvědomily, co se v tehdejším Československu dělo a že svoboda (volební, majetková, vyjadřování…), kterou mají nyní, není samozřejmostí.

Minuly týden ve čtvrtek (30.1.2020) se s problematikou komunismu a kolektivizace seznámily i třídy KVARTA A a KVARTA B, a to prostřednictvím workshopu s názvem “Den, kdy se mlčelo”. Žáci skrz dramatizaci a interakci s vedoucími kurzu zažili na vlastní kůži únor 1948 i kolektivizaci.

Informace


Školné

Našim žákům a studentům poskytujeme nadstandardní vzdělání. Abychom ho zajistili v odpovídající míře a kvalitě, platí se v našich školách školné. 

Doprava dětí

Jednou z dalších předností a výhod naší školy je vlastní autodoprava. Ta slouží bezpečné přepravě dětí na školní akce, výlety a jiné vzdělávací aktivity. 

Stravování

Našim cílem v oblasti školního stravování je, aby se děti ve škole skutečně stravovaly.

Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště poskytuje pedagogicko-psychologickou poradenskou pomoc.

Jak se k nám dostanete?

Naše škola sídlí v ulici Bellova 352, která se nachází jen pár minut chůze od Hostivařské přehrady nedaleko metra C.